Efektivní stínící systémy síta do oken proti nezvaným hmyzím návštěvníkům

Pokud často a rádi větráte, tak určitě děláte pro prostředí v domácnosti dobře. Na druhou stranu ne vždy se nám dostane do interiéru pouze čerstvý vzduch. Zejména pokud větráme v noci a vevnitř svítíme, může to více lákat hmyz. Právě pro noční větrání jsou nezbytností sítě, které zabrání hmyzu vniknutí do bytu. Pro okna je ale celá řada dalších řešení, která nás ochrání třeba proti ostrém slunci.

Aby hmyz už nebyl problém

Hmyz mít v domácnosti samozřejmě nikdo nechceme a faktem je, že to není pouze o nočním větrání, ale také přes den může do okna otevřeného dokořán, které není opatřeno žádnou zábranou, vlétnout třeba moucha. Takový hmyz přes den často láká zejména vůně z kuchyně apod. Proto rozhodně zvažte sítě proti hmyzu, které vás tohoto problému jednou provždy zbaví. Tyto sítě jsou určeny pro instalaci do nejrůznějších typů oken, takže nejste prakticky ničím omezeni. Může se jednat o okna: 

  • Plastová
  • Dřevěná
  • Hliníková

Pro všechny typy moderních oken existují síta v rámech, která si můžete nechat vyrobit na míru. Řešení existuje také v případě, pokud máte v domě ještě stará okna, kdy lze zakoupit sítě přímo na metry a zhotovit si zábranu do okna přesně tak, aby nám splnila svůj účel. Využít sítě lze také v celé řadě dalších typů oken a dveří, ať už se jedná o střešní okna, nebo třeba o dveřní sítě do dveří na balkón či terasu. Existují dokonce pevné či posuvné síťové dveře, případně rolovací dveřní sítě.

Snadná ochrana proti slunci

Není to pouze hmyz, který nás může v interiéru obtěžovat. Někdy je to také příliš ostré slunce, se kterým bojujeme hlavně na jižní straně. Řešit to mohou žaluzie, ale také kvalitní rolety, které jsou cenově velmi výhodné. Nabízejí se dnes v nejrůznějších materiálech, můžete je tak sladit se stylem vašeho interiéru. Klasikou je samozřejmě látka, ale může to být třeba také bambus. Existuje také venkovní provedení, které už je ale cenově samozřejmě někde jinde.