Hoďte podzim za hlavu a jeďte se potápět do exotiky

Nemáte rádi podzim? Lezou vám na nervy zkracující se dny, studené proudy vzduchu, sychravá rána a studené večery? Nestačí vám barvící se listí dobýt baterky? Neklesejte na mysli. Patříte prostě druhově mezi bytosti, co pomyslně ulehají k zimnímu spánku a kdyby mohli, tak by celou zimu prospali.

Máme pro vás tip na pořádné rozptýlení. Posaďte se, zavřete za sebou dveře, vezměte do ruky glóbus, pořádně ho roztočte, zavřete oči a bodněte. Tam, kde se prst zaboří, do těch míst se vydejte zažít pořádné dobrodružství.

Cesty do ráje

Budou-li to Himaláje, čekají vás nejspíš dny plné vysokohorské turistiky. Bude-li to exotika, přibalte plavky a šnorchl k úžasnému potápění. Ať už vás osud zavěje kamkoliv, najděte si náplň, která vás probere z nostalgie a hlavně, bude vás bavit. Chcete-li mít jistotu, že se trefíte do „teplejšího klimatického pásma“, dejte si raději více pokusů točení anebo si prostě vyberte bez pokoušení štěstěny.

Cestování za teplem je sázkou na jistotu. Slunce, moře, šumění vln a cvrkot cikád, to je mana pro lidské vnímání, které v mozku každého jedince hraje na strunu maximální příjemnosti. Aby bylo ono „příjemno“ dovedeno k naprosté dokonalosti, je třeba popustit uzdu své fantazie a dopřát si luxusní záležitosti. Jednou z nich je rekreační potápění.

Zážitky k nezaplacení

Zažít podmořský svět z blízka a na vlastní oči, je velký zážitek. K tomu, aby tento prožitek zůstal v paměti člověka jako jeden z nejhezčích, přispěje kvalitní pojištění. Potápění se řadí mezi rizikové sporty, pro které je základní objem cestovního pojištění nedostatečný. Pojistit se na potápění v zahraničí znamená být především odpovědný sám k sobě.

V rámci skupiny adrenalinových sportů je potápění do 40 metrů hloubky ceněno jako dvojnásobek základní sazby. V rámci skupiny extrémních sportů je potápění nad 40 metrů hloubky (či v obtížných podmínkách), násobeno čtyřnásobkem základní sazby. V obou případech pak automaticky kryje i pobyt v hyperbarické komoře.

Být dobře připraveni na cesty k moři a pod vodní hladinu se rozhodně vyplatí. Ve variantě „Svět“ vás jeden týden s veškerými příplatky vyjde na pojistném na necelé dva tisíce.