Jak vložit přenos z webkamery na vlastní web

Provozujete webové stránky a chtěli byste je ozvláštnit přenosem z online webkamery, jejíž záznam je dostupný na internetu? Je to celkem jednoduché a má to velké benefity. Vložený stream z webkamery se totiž může hodit v mnoha případech, zejména pak při psaní článků o snímané lokalitě či při provozování cestovatelského magazínu. Čtenáře stoprocentně zaujme stream toho, jak situace v dané lokalitě vypadá právě teď, nebo jaké je tam počasí. Jak na to?

Vložení mapy na web pomocí HTML kódu

Dejme tomu, že chceme na web vložit výstup z webkamery, která snímá americké město Los Angeles. Potřebujeme, aby byl záznam na první pohled poutavý, protože je naším cílem čtenáře co nejvíce zaujmout. Pro Los Angeles jsou typické mrakodrapy nebo pláže, tak pátráme po kameře, která snímá takové scenérie. K hledání kamery použijeme webové stránky www.webcams.travel. Jedná se o světovou databázi dostupných webkamer a všechny streamy lze vkládat do vlastních webových stránek. Jejich další výhodou je, že „umí“ česky, a tak při vyhledávání webkamery můžete použít české názvy zahraničních měst.

Postup:

1. Na úvodní stránce webu zadáme do vyhledávacího pole název lokality, kterou hledáme. V našem případě jde o „Los Angeles.“

webcams

2. Z náhledů nalezených webkamer vybereme tu, která se nám líbí a klikneme na žluté tlačítko „Embed this webcam.“

webkamera los ángeles

3. Poté si již podle vlastní potřeby naklikáme, co přesně chceme na svých webových stránkách zobrazit.

  • What do you want to embed? – Zde zvolíme, zda chceme vložit pouze tuto webkameru nebo přehled kamer v okolí. My zvolili první možnost.
  • Choose your timespan – Zde můžete zvolit časový interval, v jakém je možné snímky nebo záznam zpětně zobrazit.
  • Choose you embed version – Zde zvolíte, jestli chcete live přehrávač, odkazy snímků nebo jen textový odkaz. Nechte první možnost. Některé kamery nabízejí jen snímky, které se aktualizují zhruba po čtvrt hodině, ale tomu se záznam přizpůsobí i přesto, že zadáte první možnost.

LA - vložení kódu

4. Nakonec kliknete na tlačítko „Zobrazit kód HTML“, který se vám vygeneruje. Ten zkopírujete a nezměněný jej vložíte do svých stránek. Používáte-li WordPress nebo jiný redakční systém, nezapomeňte, že kód nejde vložit v editoru, ale musíte přeskočit do HTML verze.

html kód

5. Zde máme výsledný výstup z webkamery.

Bunker Hill: Los Angeles City

Mapa světových webkamer

Na www.webcams.travel je také mapa světa, kterou můžete pohodlně procházet a objevovat nové a nové webkamery. Narazíte jak na letoviska, metropole, tak na záznamy dopravních kamer či přenosy z přírodních parků, přístavů nebo letišť. Předem se tak můžete podívat na místa svojí budoucí dovolené i na místo vašeho ubytování, což nám přijde super.