Jak vybrat vhodné golfové vybavení

V dnešní době nekonečných možností nabývají na popularitě i sporty, které měly dříve přízvisko „jen pro bohaté“. Ať už je to jachting, jízda na koni nebo právě golf, o kterém bude následující článek. Golf je stále populárnější a není proto divu, že i poptávka po kvalitním oblečení a příslušenství na golf stále roste. Jak vybrat kvalitní a vhodnou obuv nebo které golfové hole se pro vás hodí? To a mnohem víc se dozvíte v následujícím článku.

Jak se stát golfistou?

Pokud jste si zamilovali podívanou na golf, a i vy byste si chtěli vyzkoušet tuto venkovní aktivitu, ale nevíte, jak vhodně zvolit potřebné vybavení, jste na správném místě. Nyní pár kroků, díky kterým se i vy stanete výborným hráčem golfu.

1) Golfové hřiště

Pokud si samozřejmě chcete golf zahrát, musíte mít kde. Golfová hřiště, stejně jako tento sport, se stávají v České republice stále více populárnějšími, proto by pro vás nemělo být těžké takové hřiště najít. Tráva na takovém hřišti je sečena na velmi nízko (3-4 mm), zavlažována, a proto je velmi kvalitní. Outdoorová golfová hřiště najdeme například v Brně, Olomouci či v Hostivaři.

2) Vhodná obuv

Pro správné uchopení hole stejně jako odpalový postoj je nejdůležitější kvalitní obuv. Existuje pár parametrů, podle kterých lze kvalitní obuv vybrat:

  • spikové nebo bez-spikové,
  • kožený nebo syntetický materiál,
  • preference ve výběru podle značky.

Pro golfistu začátečníka je jistě nejvhodnější obuv kožená, protože se vám v ní nebude tolik potit noha, a bez-spiků. Nejoblíbenějšími značkami posledních let jsou golfové boty od společnosti Ecco nebo FootJoy. Přikladem kvalitní boty za rozumnou cenu jsou například Ecco S-Light.

golfové boty
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

3) Golfové hole

Ocitli jste se v situaci, kdy jste vstoupili do obchodu s golfovým příslušenstvím a nevěděli jste, jak vybrat z nepřeberného množství správné hole? Opět zde platí několik pravidel, podle kterých si správnou velikost holí vyberete. Jde například o vaši výšku nebo to, zda jste pravák či levák. Úplně nejlepší variantou je však koupit kompletní set, který se skládá z několika holí. Takový set je vhodnou volbou právě pro začátečníka.

4) Golfové míčky

Říkáte si, že to snad myslíme jako vtip, že takovou maličkost jako míček vybere i malé dítě, opak je ale pravdou. Nevhodně zvolený míček může negativně ovlivnit váš výkon, proto je i jeho volba celkem důležitá. I u míčků hrají roli určité parametry, kterých se musíme držet:

  • rychlost míčku-nízká, střední a vyšší,
  • počet vrstev – od jednovrstvých po pětivrstvé,
  • spin-nízký, střední a vyšší,
  • aerodynamika.

Pro začátečníka jsou však nejvhodnější golfové míčky jednovrstvé s nízkou rychlostí a středním spinem.

5) Nechte si poradit

Ať už to platí o výběru oblečení nebo o vaší hře samotné, zkušenější hráči případně proškolený personál vám vždy poradí nejlépe. Neváhejte se proto zeptat a přiučit se tak něčemu, co může pomoci vaší hře.