Jak vytvořit snímek celého webu online?

Většina webových stránek se z pochopitelných důvodů na jednu obrazovku nevejde. Jde zejména o internetové magazíny, jako je ten náš. Co když ale potřebujete vytvořit printscreen celé webové stránky? Poradíme vám, jak na to.

Proč vůbec dělat printscreen celého webu?

Existuje hned několik důvodů, proč vytvářet snímek celé webové stránky. Tento obrázek slouží zejména majitelům nebo tvůrcům webových stránek, aby měli před sebou zcela jasný a nezmenšený výsledek, jak jejich stránka vizuálně vypadá. Podle snímku celého webu se dále řeší jeho úpravy.

Snímek celé webové stránky může také sloužit k propagačním účelům. V neposlední řadě si můžete online snímkem obrazovky ověřit, že web vypadá i na jiných počítačích nebo mobilech tak, jak má.

Jak na printscreen celého webu?

Všichni asi znáte, jak udělat snímek celé obrazovky nebo její části. Ve Windows na snímky nebo výřezy obrazovky existuje nástroj Výstřižky nebo tlačítko PrintSrc, na Macu je nejlepší volbou klávesová zkratka Cmd+Shift+5, díky které můžete dělat nejen printscreeny, ale i videozáznamy obrazovky.

Pro printscreen celé obrazovky existuje jednoduchý online nástroj Snapito. Tato jednoduchá služba je zcela zdarma a funguje naprosto spolehlivě. Stačí zadat URL adresu požadované stránky, kliknete na „Snap“, kde máte také možnost volby, zda chcete výsledek rovnou konvertovat do pdf, nebo zda chcete vygenerovat odkaz, odkud si výsledný snímek stáhnete. Stejně tak si můžete volit velikost výsledného souboru.

snapito

Výsledek vypadá takto:

bluemag