Jak začít s hokejem

Hokej představuje v Česku mimořádně populární sport. Proto se vyplatí začít s ním opravdu brzy. Jak vypadá taková správná hokejová výbava do začátku?

Brusle

Úplný začátečník, který navíc neplánuje budoucí kariéru v NHL, si samozřejmě ani nemusí pořizovat profesionální výstroj.

Dospělým hokejistům na amatérské úrovni postačí jen několik málo nutných prvků. Základem jsou pochopitelně brusle. Začátečníkům se doporučují modely určené na rekreační sport. Pro příležitostné hry na zamrzlém rybníku budou určitě stačit.

Drahé brusle určené pro profesionály z vás automaticky lepšího sportovce nepochybně neudělají. Profi brusle jsou proto pro výhradně rekreační sport naprosto zbytečné. Jejich úskalím bývá i to, že kvůli tvrdší patě nejsou příliš pohodlné.

Hokejka

Bez hokejky se samozřejmě také neobejdete. Volte takovou, která odpovídá našemu způsobu držení. To znamená, že záleží na ruce, která ji drží níž. Zahnutí hole tak bude odlišné pro praváka i pro leváka.

Dále by hokejka měla svou délkou odpovídat výšce postavy, na trhu tak najdete juniorské verze určené dětem i hokejky pro dospělé. O celkovém dojmu z hraní rozhoduje i její tuhost. Tu určuje číslo, které je napsané na tzv. shaftu. Platí jednoduchá zásada: Čím vyšší, tím tužší.

Helma

Helma je součástí ochranných prvků, podle mnohých je u hokeje dokonce tím vůbec nejdůležitějším. Podcenit by ji proto určitě neměli ani začínající sportovci. Uvnitř helmy jsou pěnové výztuhy, které chrání hlavu před nárazy. Ideální helma je dostatečně pevná a zároveň lehká.

Co potřebuje začátečník dál?

Kompletní hokejová výstroj je mnohem rozsáhlejší a obsahuje také kalhoty, rukavice nebo celou řadu chráničů (na lokty, holeně, krk, ale také suspenzor). Zejména pro děti jsou chrániče poměrně důležité, padat totiž budou malí hokejisté zpočátku častěji. Kompletní nabídku hokejové výstroje pro začínající i pokročilé hráče najdete na webu značky Bauer.