Kde hledat zábavu a kreativní nápady během pandemie

Během pandemie nového koronaviru tráví lidé doma více času než obvykle. Jak se zabavit, co doma vylepšit nebo jak upoutat pozornost dětí, které již více jak měsíc nechodí do školy? Inspiraci hledejte na internetu.

Jarní nápady

Během času stráveného doma můžete samozřejmě uklízet. Obzvláště s dětmi jde o nekonečný proces, ale většina lidí potřebuje jinou vzpruhu. Co si takhle vyrobit originální dekoraci nebo doplněk? S jarem se to přímo nabízí. Kreativních nápadů naleznete na internetu mnoho. Začít můžete u natrhání čerstvých květin, které oživí domácnost a poté se můžete pustit do věnců, květináčů a klidně i obrazů. Nemusíte být žádný malíř, stačí si najít předlohu, vzít pastelky nebo tempery a pokusit se přiblížit originálu. Děti vaše umění jistě ocení.

Inspiraci pro dekorace také hledejte na sociálních sítích. Přidejte se do tématických diskuzních skupin, kde nemusíte jen hledat nápady. Svá díla můžete sdílet a inspirovat (nebo pobavit) druhé.

Deskové hry a karty

Společenské hry jsou vděčnou zábavou. I obyčejné „Člověče, nezlob se“ dokáže zpestřit den. Nemáte-li deskové hry po ruce, stačí opět zabrouzdat na internetu a zcela jistě objevíte tipy na zábavné hry, u kterých si vystačíte s tužkou a papírem. Pokud ne, jsou tu e-shopy. K zábavě pomohou i karty a menší děti si vystačí s pexesem, které si klidně můžou samy vyrobit.

Od semena k rajčeti

Nudu zažene i obyčejné semínko. Nevěříte? Pečování o vlastní rostlinu je zábavou i terapií. Příkladem je keřík rajčete. Tuto oblíbenou zeleninu si snadno vypěstujete doma, stačí k tomu balkon.

Pozorovat, jak keřík pomalu roste a vytváří se na něm plody, je radost pro dospělé i děti. Vyzkoušejte i hrášek nebo jahody. Na jednom balkóně toho asi moc nevypěstujete, ale v našem případě jde hlavně o pocit dobře odvedené práce. Tak hurá do toho.