Kde všude je Škoda Octavia nejprodávanějším autem

Škoda Octavia je od svého představení v roce 1996 prodejním hitem. Rekordy ale neláme jen v Česku, daří se jí zejména v Evropě, kde její prodejnost nabírá na obrátkách. Dalším velkým trhem, kde Škoda se svými vozy expanduje, je Čína.

Třetí generace Škody Octavia je v prodeji od roku 2013 a v loňském roce prošel model faceliftem, o kterém se hodně diskutovalo. Mnozí odpůrci faceliftu, který přinesl hlavně dělené přední světlomety, předpovídali pokles prodejů, nic takového se však nestalo. Octavia je stále nejprodávanějším modelem v několika evropských zemích.

Kde všude je Octavia nejprodávanějším vozem? V následujícím přehledu vycházíme z dat z roku 2017, kdy dobíhal prodej předfaceliftové verze a současně se začala nabízet modernizovaná třetí generace.


Obliba Škody Octavia v Evropě

Česká republika

O tom, že Octavia vládne domácímu trhu, není pochyb a pro nikoho to nebude ani překvapením. 27051 prodaných kusů dokazuje, jaký vůz je v Česku nejoblíbenější, a to hlavně ve firemních flotilách. Dominanci Škodovky dokazují tři další pozice – 2. Fabia, 3. Rapid, 4. Superb.

Slovensko

Naši sousedé chápou Škodovku téměř jako domácí značku a není tedy divu, že boj o první tři pozice proběhl mezi vozy s okřídleným šípem ve znaku. Octavia nakonec vyšla jako vítěz, byť jen o 33 kusů před Fabií, prodalo se jí totiž 5340 ks a Fabie „jen“ 5307.

Chorvatsko

Češi se na léto stěhují do Chorvatska a opravdu se tam mohou cítit jako doma, protože i tam je Octavie nejprodávanějším vozem a potkáváte ji téměř na každém rohu. 2464 kusů prodaných v roce 2017 není sice žádné závratné číslo, ale na první místo to bohatě stačilo.

Švýcarsko

Konzervativní Švýcaři mají rádi vozy s klasickou konstrukcí a takovým autem je právě Octavia. 10017 prodaných kusů v roce 2017 ji zajistilo vítězství před Golfem.

Estonsko

I na Baltu se Octavii daří. S 1329 prodanými kusy vládne Octavia estonskému trhu.

Finsko

V této severské zemi si Octavia našla 5694 majitelů a o 600 kusů předstihla SUV Nissan Qashqai. Škodě se v této zemi daří dlouhodobě.

octavia kufr
Octavia je oblíbená i díky svému obrovskému kufru. Foto: Pixabay

Tato čísla dokazují, jak je Octavia v Evropě oblíbená. Také na tom mají podíl dobré recenze firem, které tento vůz nakupují do svých flotil. Octavia na vítězství těsně nedosáhla v Rakousku. Druhá byla i v Polsku, kde ji ve tvrdém boji porazila sestra Škoda Fabia. Výborně si Škodovky vedou i na Islandu, kde jsou nejprodávanější značkou, stejně je tomu i v Maďarsku a v Bosně a Hercegovině.