Letní oblečení pro plnoštíhlé dámy. Co ano a čemu se raději vyhnout

Léto je období, kdy se chceme cítit hlavně pohodlně. Pro plnoštíhlé ženy může být výběr letního oblečení problematický, ale s několika osvědčenými tipy a triky se i ony mohou cítit sebevědomě.

Základem pohodlí a elegance je správný střih a lehkost

Myslete především na správný střih a vhodné materiály. Lehké a prodyšné tkaniny jako bavlna, len nebo viskóza jsou ideální pro horké dny, protože umožňují pokožce dýchat a zabraňují přehřátí. Vyhněte se příliš těsným nebo naopak příliš volným střihům, které plnoštíhlým zkrátka nesluší.

Skvělou volbou jsou letní maxi šaty. Ty jsou nejen pohodlné, ale také elegantní a lichotí plnoštíhlé postavě. Vyberte si šaty s pasem zvýrazněným o dámský široký pásek, který vám opticky zúží siluetu a dodá postavě tvar. Při výběru šatů dbejte na to, aby měly dobře padnoucí živůtek a volně splývající sukni, která zakryje případné nedokonalosti. Pokud preferujete vzory, volte menší a jemnější potisky, které nebudou přitahovat nežádoucí pozornost na problematické partie.

Letní outfity pro plnoštíhlé ženy mohou být velmi stylové, pokud se zaměříte na kombinování správných kousků. Lehké přehozy jsou ideální pro zakrytí paží. Tuniky a halenky s delším zadním dílem krásně zakrývají boky a současně vytvářejí elegantní vzhled. Kalhoty volte široké, opět ale lehké jako vánek.

Myslete i na ochranu před sluncem. Klobouky a sluneční brýle dodají vašemu outfitu šmrnc. V neposlední řadě, pohodlná a stylová obuv je nezbytností – volte sandály nebo baleríny, které poskytují dostatečnou podporu a zároveň jsou prodyšné.

Čemu se vyhnout

Vyhněte se příliš těžkým materiálům a oblečení, které neumožňuje pokožce dýchat. Syntetické tkaniny většinou způsobují pocení a nepříjemné podráždění pokožky. Upnuté střihy také nejsou vhodné, omezují pohyb a způsobují diskomfort. Vsaďte na lehkost a volnost.