McLaren neuvažuje o vstupu do segmentu SUV

Zatímco jiné automobilky se předhánějí v nabídce sportovně užitkových vozů, McLaren o SUV ani neuvažuje, a tak zůstává jednou z posledních automobilek bez tohoto typu vozu. S „esúvéčkem“ přišli však automobilky, u kterých by byl tento vůz v minulosti nemyslitelný – Bentley, Ferrari, Rolls Royce nebo Jaguar.

O tom, proč McLaren nabídku o SUV nerozšíří a zůstane pouze u sportovních vozů, promluvil Mike Flewitt pro pořad Top Gear. Podle něj je na světě už dost veliká nabídka sportovně užitkových vozů, a tak nevidí důvod, proč by se měl objevit další. McLaren je navíc automobilka, která má kořeny v motosportu a SUV rozhodně není vůz, který by do konceptu McLarenu zapadal. Pokud by McLaren s SUV přece jen přišel, byl by pravděpodobně o vůz jen malý zájem, zákazníci této značky totiž podle Flewitta milují sportovní styl řízení, které SUV nedokáže nabídnout.

McLaren 650S
McLaren 650S – McLareny patří na závodní dráhu, ne do lesa. Foto: Pixabay

Dalším faktem je, že automobilka McLaren není součástí žádného koncernu, a taky by vývoj případného SUV začínal od nuly. To by zcela jistě stálo mnoho finančních prostředků. Podobnou situaci nemuselo řešit například Porsche s úspěšným modelem Cayenne, které pouze upravilo techniku Volkswagenu Tiguan.

McLaren tedy zůstává mimo tento mainstreamový segment po boku Bugatti, Pagani a dalších. Automobilový svět opravdu nepotřebuje další SUV a fanoušci McLarenu jsou jistě za tuto skutečnost rádi.