Mobilní jeřáb jako alternativa vysokozdvižného vozíku i velkého jeřábu

Žádná větší stavba se neobejde bez jeřábu. V praxi ale často není nutné volit robustní pojízdný jeřáb s podpěrami a někdy tomu ani situace nedovoluje. Řešením je menší pojízdný jeřáb bez podpěr.

Tam, kde je velký jeřáb až moc velký

Takový stroj se dokáže pohybovat na velmi malém prostoru, a přesto umožňuje zvedat břemena o váze od dvou do devadesáti tun. Výhodou těchto jeřábů je jejich jednoduchá obsluha i na úzkých místech, a to díky malému poloměru otáčení. Vzhledem k tomu, že pohon stroje zajišťuje baterie, probíhá tak veškerá práce bez emisí a velkého hluku. Díky tomu je možné bez problému pracovat v halách či jiných vnitřních prostorách. Jeřáb v podstatě spojuje výhody vysokozdvižného vozíku a velkého jeřábu s opěrnými nohami.

Stránky https://uplifter.cz/mobilni-jerab/ upozorňují i na další přednosti těchto strojů. V současnosti je ekologie téma, které hýbe světem, a tak zejména firmy, které musí splňovat nejpřísnější ekologické normy, uvítají, že jeřáby řady Valla Pick & Carry jsou opatřeny ekologickým lakem a mazivy nezatěžujícími přírodu. Na stejných stránkách si můžete jeřáb pronajmout nebo rovnou zakoupit, a to jak nový, tak použitý.

Stoprocentní bezpečnost

Stejně tak jako firmy důsledně dbají na ekologické limity, dbají na bezpečnost pracovníků, ale i majetku. Společnost Valla, která vyrábí manipulační stroje více jak šest desítek let, uvádí, že se za celou dobu nevyskytl žádný problém z důvodu nedostatku bezpečnosti jejich výrobků. U všech jeřábů Valla řady Pick & Carry je ve standardním vybavení omezovač momentu zatížení a ještě před tím, než jde stroj do prodeje, prochází intenzivním testováním.

Na stránkách https://uplifter.cz/mobilni-jerab/ můžete porovnat devět druhů jeřábu Pick & Carry. Mezi nimi zcela jistě naleznete ten, který vám bude vyhovovat. V současnosti jsou nejžádanější typy 180 E/D, 250 E/D nebo 400 E/D.