Móda na podzim 2021: Co vám v šatníku nesmí chybět?

Podzim se nezadržitelně blíží a s ním do ulic přicházejí zbrusu nové módní trendy. Čím se módní návrháři a designéři letos inspirovali? Které barvy vystřídají tradiční podzimní paletu, proč se ke slovu vracejí kalhotové kostýmy a s čím kombinovat košilové šaty?

Na barvy podzimu zapomeňte

Designéři a módní návrháři letos stáli před nelehkým úkolem – představit lidem módu, která jim po pandemickém období zvedne náladu a vrátí jim radost ze života. Z toho důvodu se v obchodech a na ulicích vedle tradičních podzimních barev objeví i zcela jiné odstíny. Výjimkou nebude kanárkově žlutá, svítivě pomerančová, křiklavá červená nebo třeba smaragdová.

Šaty ještě neschovávejte

Košilové šaty, které se poprvé objevily na módní přehlídce Coco Chanel, stále neřekly své poslední slovo. Oversized i projmuté v pase, v délce ke kolenům i těsně nad kotníky, s výraznými vzory i v elegantním jednobarevném provedení. Záleží jen na vás, pro které se rozhodnete. Na podzim košilové šaty zkombinujte s hřejivými podkolenkami a přes ramena si přehoďte džínovou bundičku nebo křivák.

TIP: Své nové košilové šaty najdete na Heurece. Prohlédněte si širokou nabídku e-shopů, přečtěte si recenze ostatních žen a nakonec si vybrané šaty objednejte z pohodlí domova.
heureka
heureka

Návrat elegance

Naděje módních návrhářů se upínají ke konci protiepidemických opatření a souvisejících karantén. Ve svých kolekcích proto mimo jiné představili dámské kalhotové kostýmy, které dámy vynesou do kanceláře, divadla i na drink. Zapomeňte ale na zdrženlivost – prim hrají syté barvy a rozmarné vzory.

Pokud chcete vypadat atraktivně, zaměřte svou pozornost zejména na kalhotové kostýmy s hlubokým výstřihem do V a s anglickým límcem. Pod takovým kostýmem lze nosit jak halenky, tak topy.

Rozlučte se s minimalismem

Jako by se nám módní návrháři snažili naznačit, že éra minimalismu nadobro skončila. Podzimním trendům totiž vévodí výrazné a objemové střihy. Tak se nedržte při zdi ani vy a oblékněte halenku s nabíranými rukávy, šaty s volány nebo sako s ramenními vycpávkami.

Zachumlejte se do prošívané bundy

Jakmile se ochladí, stane se vaším favoritem prošívaná bunda. Do popředí se dostávají především oversized střihy ve zkrácené délce, nic vám ale nebrání zahalit se do bundy sahající až ke kolenům. Oblékněte ji přes šaty, kostýmek či halenku se sukní a myslete na to, že čím objemnější kousek zvolíte, tím lépe!