Dřevěná pergola ozdobí vaši zahradu i ochrání auto

Zahradní pergola představuje ideální řešení na každou zahradu. Kryté posezení vám umožní užívat si pobyt venku za každého počasí.

Pergola jako elegantní prostor pro trávení volného času

Pergoly jsou elegantním a funkčním řešením do každého počasí. Ochrání vás před deštěm i prudkými slunečními paprsky.

Jednoduchou konstrukci lze postavit samostatně, může ale i navazovat na terasu. Díky tomu elegantně propojí váš dům se zahradou, aniž by ji opticky zmenšila.

Díky pergolám získáte možnost ve své zahradě uplatnit také mnohé zelené rostliny a vtisknout jí tak přírodní ráz. Pergolu je možno nechat porůst různými druhy břečťanů, vinnou révou nebo třeba chmelem. Ty v ní zároveň zajistí příjemný stín a pomohou vám ochránit vaše soukromí před zvídavými pohledy lidí v okolí.

Standardní velikost těchto přístřešků se většinou pohybuje u prefabrikovaného řešení kolem 20 m². To je dostačující rozloha pro realizaci posezení i s grilem, případně venkovní kuchyně.

Výhodou je, že nemusíte řešit stavební povolení. Velikost vaší pergoly by neměla přesáhnout 25 m² plochy, výšku je potřeba dimenzovat maximálně na 5 m a musíte dodržet vzdálenosti 2 m od sousedního pozemku.

S pergolou zastřešíte bazén i ochráníte svoje auto

Pergola navíc nemusí sloužit jen vám a vašim dětem jako alternativa k trávení volného času. Lehké konstrukce mnoho majitelů nemovitostí využívá i jako přístřešky na auto.

Další alternativou je tímto způsobem provést jednoduché zastřešení bazénu. Oproti klasickému zakrytí sice pergola nemá tu možnost příznivě ovlivnit teplotu vody, tudíž vám neprodlouží koupací sezónu, nicméně vám zjednoduší údržbu. Do bazénu totiž nebudou v takové míře padat nejrůznější nečistoty.

Při výběru pergoly je důležitá zejména kvalitní a odolná konstrukce. Tato vlastnost je podmíněna výběhem vhodného materiálu. Nejběžnějšími alternativami jsou dřevo a kov. Dřevěná zahradní pergola je pro většinu lidí stále jednoznačnou volbou. Dřevo jako přírodní materiál je odolné a současně dokonale zapadne do každé zahrady, neboť působí nadčasově.