Proč byste měli uvažovat o strojním omítání

Ruční příprava omítky je klasika, ale v rukou nezkušeného zedníka nebo kutila může být odvedená práce méně kvalitní než výsledek, který by vám zajistil zkušený a zručný člověk s letitou praxí. Na první pohled se zpravidla kvalita čerstvé omítky nepozná, problémy se objeví po letech, ale stále v době, kdy ještě neuvažujete nad tím, že by měly přijít nepříjemné opravy.

Kvalitní omítka na dlouhou dobu

Rozdíly mezi zkušenou a nezkušenou rukou maže strojní omítání. Jedná se o velmi precizní způsob, při němž během nahazování nehrozí žádné výkyvy, které by způsobovaly nečekané a brzké problémy. Materiál je na exteriér domu nanášen stejnoměrně a je zajištěno jeho konzistentní složení během celého procesu omítání. Směs totiž nenamíchává řemeslník, ale stroj.

Výsledek strojního omítání je perfektní, bez nerovností nebo jiných vad. Další výhodou tohoto způsobu nanášení omítky je rychlost a z toho plyne, že zároveň ušetříte peníze za hodinovou sazbu.

Jak strojní omítání probíhá

Hmotu stříká stroj přímo na stěnu. Jeden člověk jej obsluhuje a zpravidla další dva zedníci směs uhlazují přímo na zdi. Materiál se dobře a samovolně stahuje do rohů, a tak je proces omítání rychlý. Pokud požadujete oblé rohy nebo jiné neobvyklé prvky, lze to řešit pomocí jednoduchých tvarovacích profilů. Strojní omítání tak lze využít téměř všude.

Na koho se obrátit a kdy strojní omítání objednávat

Samotná realizace samozřejmě vyžaduje omítačku, a proto je potřeba se obrátit na odborníky. Uvažujete-li o realizaci omítky pomocí strojového omítání, obraťte se na firmu s dostatečným časovým předstihem. Pokud se jedná o letní sezónu, mohou být řemeslníci velmi vytíženi, a proto na tuto skutečnost při plánování myslete. Na druhou stranu omítání tímto způsobem není časově vůbec náročné a profesionál si na vás vždy najde čas.