Pronájem skladů versus jejich koupě: Co se vám vyplatí?

Poohlížíte se po skladových prostorech, ve kterých by se dalo bez starostí uskladnit například zboží na váš e-shop? Při jejich výběru si nevybíráte pouze lokality, ale také se musíte rozhodnout mezi jejich pronájmem a koupí. Která možnost je pro vás výhodnější?

Pronájem skladů vám zajišťuje větší flexibilitu

Ať už s provozováním e-shopu teprve začínáte nebo se na v prostředí online obchodování pohybujete již řadu let, určitě víte, že vývoj chování zákazníků je nepředvídatelný. I pokud máte své stálé zákazníky, kteří se k vám rádi a pravidelně vracejí, ne vždy můžete předpovídat všechny okolnosti. Proto je dobré být na pohyblivost trhu připraveni a být zejména flexibilní. Pronájem skladů v Praze, Brně či kdekoliv jinde v České republice, vám právě tuto flexibilitu poskytne.

Vypovědět smlouvu o pronájmu je snazší, než hledat nového majitele

Pronájem skladových prostor vás totiž nezavazuje k tomu, že si musíte sklad nechat již napořád a po ukončení jeho využívání hledat nového majitele, který ho od vás odkoupí. Jakmile sklad přerostete nebo naopak uznáte, že je pro vás příliš velký, jednoduše vypovíte smlouvu o pronájmu a najdete si velikostně vhodnější variantu.

Máte jasné plány do budoucna a nechcete zvyšovat objem zboží?

Patříte k obchodníkům, kteří jsou spokojeni s objemem zakázek, které denně odbavují a nehodláte navyšovat jejich počet? Jestli si jste dobře vědomi své pozice na trhu a jste pro své zákazníky exkluzivní, tudíž vás nevymění za někoho jiného, je nákup vlastního skladu dobrý nápad. Když se totiž budete držet své strategie a nebudete se rozšiřovat, nehrozí vám časté střídání skladů. Zvažte ale dobře to, zda vám stoprocentně vyhovuje lokalita skladu.

Pronájem skladu je výborným řešením pro e-shopy a podniky, které se neustále rozšiřují. Naopak stagnující podniky, které jsou s objemem svých zakázek spokojeni, mohou zvážit koupi skladu.