Specifika pánských módních doplňků

O tom, že i muži dokáží ocenit kvalitní módní doplňky, není pochyb. Oproti ženám ale k módě jako celku přistupují jinak a rozvážněji. Nepodléhají tolik aktuálním trendům a vyhledávají kousky, které jsou odolné a dlouho vydrží v pěkném stavu. Svým způsobem si k takovým věcem budují vztah. Jaké jsou typicky pánské módní doplňky?

Hodinky

Přestože v dnešní plně digitalizované době nejsou klasické náramkové hodinky potřeba, když je v kapse chytrý telefon, stále mají své příznivce, kteří na ně nedají dopustit a nepřesvědčí je ani chytré hodinky. Především letecké a odolné náramkové hodinky chápe mnoho mužů jako luxusní módní doplněk, který na zápěstí nesmí chybět při žádné příležitosti.

Peněženka

Peněženka už dávno neslouží jen k ukládání mincí a bankovek. Dnes je spíše pouzdrem pro platební karty a další doklady. Pěkná peněženka je symbolem společenského statusu a módní doplněk v jednom. Nejkvalitnější jsou samozřejmě pánské kožené peněženky, které jsou odolné, hezké a jen tak se nepoškodí. Přesně takové muži chtějí.

Opasek

Pásek na kalhoty nebo šortky často zůstává skrytý. Přesto je tento jednoduchý kousek středobodem mužského šatníku. Pánský kožený pásek je kvalitní doplněk, který je funkční a vzhledem k materiálu, ze kterého je vyroben, je také pohodlný. Hledáte-li dárek pro muže, opaskem z kůže rozhodně nic nezkazíte.

Ponožky

Ponožky jsou tak specifickou nezbytností, že je nemůžeme v našem seznamu vynechat. Většina mužů volí střídmé jednobarevné varianty, ale ti, kteří se chtějí odlišit, sáhnou po barevných kouscích, které ale musí dobře ladit k outfitu. Společenským faux pas nejsou jen ponožky v sandálech, ale i přehnaně barevné varianty k jinak zcela formálnímu oblečení.

Nenápadné drobnosti

I muži si potrpí na detaily. Pánské šperky, jako jsou náramky nebo řetízky, vyzdvihují osobnost. Oblíbené jsou především doplňky ze surových přírodních materiálů. Typicky jde o lávový kámen, tygří oko nebo hematit, jenž může doplňovat kůže či ocel. Někteří muži nepohrdnou ani stylovými prsteny a brožemi.