Tip na vánoční dárek – foto obraz na plátně

Přestože za okny ještě doznívají poslední takty léta, řada lidí již začíná přemýšlet, co pořídí svým blízkým na Vánoce. Většina z nás to ale jako každoročně hodí za hlavu a poté bude 22. prosince v panice pobíhat po nákupním centru a shánět cokoli, co by alespoň vzdáleně vypadalo jako dárek. Udělejte to letos jinak. Dejte vašim nejbližším dárek, který je osobní a ukáže jim, jak moc na ně myslíte – obraz na plátně. Nemyslím ovšem skutečnou olejomalbu, jejíž pořízení by bylo asi velmi drahé. Mám na mysli foto obraz – digitální fotografii, vytištěnou na plátně pomocí moderních tiskařských technologií.

Darujte obraz jako od skutečného mistra

Takový obraz na plátně si se skutečnou olejomalbou příliš nezadá, je nesmírně dekorativní a navíc velice osobní. Na fotografii může být něco, co má obdarovaný rád, a co mu vás bude připomínat, kdykoli se na obraz podívá. Může to být například oblíbená krajina, fotografie dětí, vnoučat, či jiných členů rodiny. Jistě máte ve svém počítači spoustu fotografií, které si zasluhují, aby byly obdivovány jako obraz na plátně a oživovaly vzpomínky na krásné okamžiky, které jsou na fotografii zachyceny.

Foto obraz na plátně nabízí mnohem víc než běžná fotografie

Oproti běžným zarámovaným fotografiím mají foto obrazy na plátně několik podstatných výhod. Jsou nejen větší, takže mohou tvořit ústřední bod na zdi, ale navíc na rozdíl od fotografií neblednou a nemění barvy. Při jejich tisku se totiž používá inkoustů s velice trvanlivými pigmenty, které zaručují, že váš obraz bude vypadat stejně úchvatně i po letech. Velkou výhodou je také absence odlesků, díky matné textuře plátna bude váš obraz vidět i při slunečním svitu z každého úhlu stejně. Pokud chcete svou rodinu a přátele letos o vánocích ohromit, foto obraz na pláně je ideální příležitost.