Tyto věci by každý řidič měl mít v garáži

Určitě každý řidič už zažil situaci, kdy se mu něco drobného porouchalo na autě, ale chybělo mu potřebné náčiní k opravě. Zdánlivě nepatrný problém se pak stal zbytečnou a nákladnou komplikací. Jaké vybavení by vám tedy nemělo v garáži chybět, abyste se těmto nepříjemným problémům vyhnuli?

Doplňkové světlo

Pokud se něco pokazí uvnitř auta, je dost pravděpodobné, že budete potřebovat nakouknout do míst, kde není žádné světlo. Bude se vám tak hodit nejen klasická čelovka, ale třeba také malá LED lampička. S pomocí ní snadno dohlédnete i na těžko přístupná místa a odhalíte problém daleko rychleji, než kdybyste jen poslepu hádali.

Torx klíče

Tyto charakteristické klíče mají tvar šestihranné hvězdy a jsou při opravách auta neocenitelným pomocníkem. Vyplatí se jich mít hned několik s různým průměrem, protože při drobných opravách auta je vždy využijete. Navíc je koupíte doslova za pár korun a využití najdou často i v domácnosti.

Kompresory

Hodí se nejen k nahuštění pneumatik u vozidel či motocyklů, použít kompresory můžete také k dofouknutí balónu nebo jiného sportovního náčiní. Obvykle totiž zjistíte, že je kolo třeba dofouknout až příliš pozdě na to, abyste s ním ještě jeli na nejbližší benzinku. Vyplatí se tedy mít kompresor doma.

Nabíječka

I při velké opatrnosti se v zimě může stát, že se vám vybije akumulátor ve voze. Ráno pak zjistíte, že nemůžete nastartovat a hned se vám posune celý program dne, protože musíte tuto nepříjemnost urychleně řešit. Dobrou volbou je pořídit si nabíječky baterií a mít je vždy při ruce, abyste se nenechali touto komplikací zaskočit.

Mazivo a penetrant

Pořiďte si multifunkční přípravek, který chránit před korozí, odstraňuje vodu, penetruje, ale také konzervuje a promazává. Využijete jej nejen v péči o auto, ale také v domácnosti. Využijete jej i na zahradě, v dílně nebo při péči o sportovního vybavení.