Máte malý byt? Kupte si vhodný nábytek

Vzhledem k dnešním cenám obytných nemovitostí není žádným překvapením, že valná část české společnosti žije na mnohem menším prostoru, než by si asi představovala. Menší byty jsou totiž finančně daleko zajímavější.

I když však bydlíte v malém panelákovém kamrlíku, neznamená to, že ze svého bydliště musíte udělat holobyt jen abyste ušetřili trochu místa. Radikální řešení si nechejte až to bude skutečně nezbytné. Uspořit trochu toho prostoru lze i vhodně zvoleným nábytkem, třeba ve formě vestavěných skříní.

Čím jsou tak zajímavé?

Pokud bychom měli zvolit jen jedinou přednost tohoto druhu nábytku, nejspíš by to byla praktičnost. Jedná se vždy o práci na míru, což znamená sice vyšší pořizovací náklady, ale na druhou stranu dostanete výrobek, který bude přesně naplňovat vaše představy. Hlavně nebude zabírat více místa, než musí.

Skvělé navíc je, že si můžete skříně do jisté míry navrhnout úplně sami. Hlavně větší výrobci poskytují svým zákazníkům takřka maximální svobodu v tom, co by měla všechno skříň obsahovat. Ať už chcete více poliček, šuplíků či tyč na věšáky, bude vám vyhověno. Samozřejmě pouze v případě, že budou tato přání alespoň trochu ukotvená v realitě.

Oceníte je všude

Skříně tohoto typu se hodí všude tam, kam klasické almary. Největší poptávka je po vestavěných skříní do ložnice, kde je nutné mít hodně věcí, ale samotná místnost obvykle bývá na místo dost skoupá. Klidně se však dají použít třeba i v dětském pokoji, kde je obvykle rovněž zapotřebí mnoho úložného prostoru.

Samostatnou kapitolou je pak vestavěná šatna, která je hitem posledních let. Mnoho bytů, a to i těch menších, často disponuje místností či komůrkou, která se nedá nějak smysluplně využít. A právě do takových místností se vyrábějí vestavěné šatny, do kterých obvykle vejde valná část garderoby všech obyvatel bytu.