Vychytávky, které zpestří každou koupelnu

Zařizování nebo rekonstrukce koupelny může být starost, ale i radost. Existuje mnoho hezkých a zároveň praktických doplňků, které by v žádné koupelně neměly chybět. Poradíme vám, jak lze novou koupelnu doladit hezkými kousky, které vám budou dlouho sloužit.

Zrcadlo nechybí v žádné koupelně, může být ale neobyčejné

Žádná koupelna se neobejde bez zrcadla. Může být čtvercové, obdélníkové, kruhové nebo oválné – to je samozřejmě na vás. Mělo by ale být nad umyvadlem, a to buď samostatně nebo jako součást koupelnového nábytku. Zrcadlo by mělo být vycentrováno s umyvadlem a umístěno spodní stranou ve výšce 100 – 120 cm, horní strana pak má dosahovat výšky maximálně 180 – 200 cm tak, aby při pohledu do něj zbývalo ještě 10 – 20 cm nad hlavou.

Kromě klasických zrcadel jsou dnes trendem LED zrcadla, která jsou po stranách osazena příjemným osvětlením. To se hodí ve večerních a ranních hodinách, kdy není třeba použít hlavní svítidlo. Takové zrcadlo navíc skvěle vypadá.

Závěs jako praktický a hezký doplněk

Zavěs k vaně nebo sprchovému koutu je skvělou možností, jak si ještě více přizpůsobit ráz místnosti k obrazu svému. Závěsy do koupelny jsou zároveň praktické a nenáročné na údržbu, protože jsou voděodolné. Obvykle se prodávají o velikostech 120 x 200 cm nebo 180 x 200 cm. Volit lze klasický závěs na tyč nebo zástěnu v podobě rolety. Co se týče designu, existuje nespočetné množství vzorů a barev. Důležitým komponentem k závěsu je tyč. Ideální je teleskopická, ale samozřejmě se dají najít i základny k tyčím ve tvaru písmene L nebo U.  Vybere si tedy každý.

I závěsy do koupelny lze vyladit LED osvětlením. Vícebarevné potěší ty nejmenší, tlumené teplé světlo pak navozuje příjemnou romantickou atmosféru.

Malé doplňky dělají velké věci

Mýdlenka, dávkovač na tekuté mýdlo, hezké ručníky, stylové rámečky na obrázky nebo třeba sušené květiny. Tím vším, a mnohým dalším, je možné vaši koupelnu zkrášlovat k obrazu svému. Zkuste vše ladit v maximálně třech barvách a v podobném stylu. Uvidíte, jak se vaše koupelna promění v místo, kde budete stále rádi.