Co musí obsahovat vybavení každé autolakovny

Přemýšlíte o rozjezdu vlastního podnikání tím, že si zřídíte vlastní autolakovnu? Jde jistě o perspektivní činnost, a pokud chcete patřit k těm nejlepším, je nezbytné přemýšlet dopředu, a proto vám přinášíme přehled, co nesmí chybět v základním vybavení lakoven.

Lakovací kabina a míchací box

Lakovací kabina je naprostý a nezbytný základ každé autolakovny. Že se bez kabiny neobejdete, zcela jistě víte, ale jak vybrat tu správnou? Důležité jsou samozřejmě rozměry, a to jak vnější, tak vnitřní. Budete lakovat jen příslušenství a osobní vozy nebo se pustíte i do lakování větších strojů? Vaší volbě musíte přizpůsobit i velikost stříkací kabiny. V žádné lakovně nesmí chybět míchací box, což je speciální místnost pro přípravu nátěru.

Odsávací stěny

Při lakování vznikají přestřiky, které zachycují odsávací zařízení. Tak jsou zajištěny správné hygienické podmínky pro pracovníky lakovny. Vysokovýkonné kompaktní odsávací stěny zajistí práci v čistém a nekontaminovaném prostředí.

Přípravné pracoviště

Pro práci před samotným procesem lakování je vhodné zajistit prostor, kde budou probíhat nezbytné přípravné úkoly. Většina lakoven se bez takového prostoru neobejde, proto počítejte s místem i pro přídavné pracoviště.

Vstupní a výstupní agregáty

Pro dokonalý nános laku je nutné zajistit i dokonalou výměnu vháněného a odsávaného vzduchu. Vháněný vzduch do lakovací kabiny musí být čistý, proto je nutný přívodní systém vzduchotechniky účinnou filtrací. Poté se vzduch ohřívá na požadovanou teplotu a pak je přes filtry vháněn do kabiny. Při lakování vznikají odpadní plyny, které musí být naopak rychle z prostoru kabiny odsávány pomocí výstupního agretátu, jenž obsahuje rovněž filtry, aby nedocházelo ke znečišťování okolního prostředí. Výstupní agregáty ale také zajišťují cirkulaci vzduchu v lakovací kabině, která je pro lakovací proces nezbytná.

Sušící kabina

Po samotném nalakování je důležité schnutí nátěru. Aby nedocházelo k nánosu nečistot na čerstvý lak, je nutné zajistit dokonale čisté prostředí s odpovídající cirkulací vzduchu. To zajistí sušící kabina.

Kde to všechno seženu?

Se základním vybavením autolakovny a jejím servisem vám pomůže firma Naver Brno. Jde o společnost sledující aktuální trendy a její specializace jsou technologická zařízení pro průmyslové provozy a autolakovny. Nabízí například velký výběr komponentů, kabiny nejrůznějších parametrů a nebojí se řešit se zákazníky individuální požadavky. Jejich sortiment obsahuje vysoce kvalitní lakovací kabiny Nova Verta, ale i další prémiový sortiment. O kvalitě služeb této společnosti svědčí i množství kladných zákaznických referencí od předních českých firem. Váš úspěch začíná u výběru spolehlivého dodavatele, a tím Naver Brno zcela jistě je.