Co nepodcenit při odvozu suti?

Jakákoliv rekonstrukce, demolice nebo nová stavba se neobejde bez hromady stavební suti. Mnohdy přitom nestačí jen přistavený kontejner, musíte vědět, jak se na odvoz připravit a na co všechno si dát pozor. A hodí se vědět i to, jak na odvozu suti ušetřit.

Úplně nejlepší volbou je nechat odvoz suti na odbornících, kteří se na takové práce specializují. Ti by se měli postarat také o to, aby suť byla zlikvidována ekologickým způsobem. Některé demoliční firmy jsou rovněž schopné se o suť postarat. V takovém případě bude likvidace odpadu ze stavby prakticky bez starostí.

Vyřiďte si povolení

Pokud se rozhodnete nechat si přistavit kontejner, nezapomeňte na potřebná povolení, bez kterých se neobejdete. Zařídit je nutné především ohlášení záboru veřejného prostranství nebo získání povolení od majitele pozemku, kde bude kontejner stát. Zábor je zpoplatněný obci, které pozemek náleží, ve druhém případě záleží na dohodě. To platí samozřejmě pouze v případě, že kontejner nebude přistavený na vašem pozemku.

Počítejte s tím, že nakládání a odvoz suti zabere nějaký čas. Nesnažte se ho uspěchat v naději, že ušetříte, jinak by se mohl stát pravý opak a vy budete muset ještě uhradit pokutu, protože veřejné prostranství zaberete na delší dobu, než jakou jste ohlásili. Nepodceňujte ani prostor, který zabere nejen kontejner, ale také vozidlo, které ho přiveze.

Jak ušetřit?

Pokud chcete na odvozu suti ušetřit, porovnejte nabídky nejrůznějších firem. Některé firmy nabízejí množstevní slevy při rezervaci více kontejnerů. Také si dobře propočítejte, kolik suti budete mít. Téměř vždy se vyplatí pronajmout si jeden větší kontejner než několik menších. V neposlední řadě se na vše připravte s předstihem, řešit vše na poslední chvíli se nevyplácí.

Nechcete mít s odvozem suti starosti navíc? Společnost Stavby – bourání a demolice s.r.o. se o odvoz suti postará v rámci demoličních prací.