Darování investičního zlata se těší stále větší popularitě díky bohatšímu výběru mincí a slitků

Investiční zlato bylo ještě v nedávné minulosti výhradně v hledáčku bohatých investorů a střadatelů. Dnes už však o něj projevují zájem také „obyčejní“ lidé. A chtějí jej kupovat nejen z důvodu investice a ochrany peněz, ale také ho stále častěji používají jako dárek pro své známé, rodinné příslušníky, případně třeba obchodní partnery, kterým tím ukazují, že si jich náležitě váží.

Zlaté mince a medaile lze nechat přizpůsobit každému oslavenci

K popularitě zlata přispívá nepochybně jeho snadná dostupnost. Dalším důvodem je možnost nechat si objednat zlato jako dárky pro muže, ženy a děti ve formě mincí a medailí, jež mají určité osobnostní rysy, díky nimž se pak stávají skutečně zajímavým dárkem. Aktuálně jsou v kurzu zejména zlaté mince, na nichž jsou vyryta jména. Jsou dostupná třeba na renomovaném portálu zlate-mince.cz. Taktéž lze získat hodnotné zlaté mince, kde bude vyznačený titul, což se hodí v okamžiku, kdy například váš potomek či blízký příbuzný úspěšně absolvuje vysokoškolské studium. Populární jsou dále zlaté mince, na kterých je znamení zvěrokruhu.

Nevšední dar k mnoha příležitostem

Investiční zlato tedy nemusíte pořizovat jen z důvodu osobní investice. Jako atraktivní a hodnotný dárek poslouží ve chvíli, kdy někdo z vašeho blízkého okolí slaví výročí svatby, narozeniny, svátek, případně jej čeká nějaká další významná životní událost a jubileum. Díky rozšířeným možnostem je nákup investičních zlatých mincí a slitků stejně pohodlný, jako když si pořizujete běžné spotřební zboží. Navíc se u investičního zlata nemusí platit DPH, neboť je od této daně výjimečně ze zákona osvobozeno, což pro jiné druhy investičních komodit neplatí. Úspora 21 % jistě není zanedbatelná. Zvláště tehdy, kupujete-li zlato v řádech desítek, ba dokonce stovek tisíců korun.