Díky levným tonerům ušetříte i na home office. Jak je výhodně pořídit?

Možná je to právě i váš případ, kdy v aktuální situaci musíte pracovat na home office. Třeba ale máte svou domácí kancelář už mnoho let. V zásadě na tom nezáleží. Každopádně však můžete ušetřit na spotřebním materiálu, který v kanceláři používáte. Protože součástí každé kanceláře je zpravidla dnes také ještě tiskárna, jelikož ne vše lze řešit elektronicky, tak je to často právě spotřební materiál do tiskáren, který může znamenat nezanedbatelnou položku. Není to přitom jen papír, ale jsou to především tonery.

Jak na levný toner?

Pokud kupujete originální tonery, které jsou přímo od výrobce vaší tiskárny, lze pravděpodobně očekávat, že cena nebude nejnižší. Výrobci tiskáren totiž na prodeji spotřebního materiálu vydělávají, zatímco tiskárny jsou dnes už poměrně levná zařízení. Vy ale můžete ušetřit, pokud se rozhodnete pořídit levné tonery na internetu. Právě specializované e-shopy jsou schopny nabídnout zajímavé ceny, a to nejen na originální tonery. Především by vás měla zajímat nabídka alternativních náplní, které lze sehnat i za zhruba pětinu ceny originálu. Takový toner vám přitom nabídne: 

  • Srovnatelnou kvalitu tisku s originálem
  • Výrazné snížení provozních nákladů tiskárny

U kvalitních výrobců se vůbec nemusíte obávat o kvalitu tisku. Pokud se navíc jedná o běžné firemní dokumenty, kde tisknete nejrůznější smlouvy, formuláře či faktury, vůbec nelze poznat rozdíl mezi originálem a alternativním tonerem. Laserové tiskárny jsou pracanti, do kterých zkrátka není nutné kupovat předražený toner.

Jak vybrat správný toner?

Pokud jste byli dosud zvyklí kupovat originální tonery a nevíte, jak vlastně vybrat ideální toner pro vaši tiskárnu, tak vás můžeme ujistit, že je to naprosto jednoduché. Můžete se podívat například na tonery HP u specialisty na náplně do tiskáren, kde se ke správnému toneru pro vaši tiskárnu dopracujete jednoduše podle modelu. Jediné, co tady musíte vědět, je znát model vaší tiskárny. Toto označení zpravidla najdete přímo na tiskárně.