Dobře vyspaný hotelový host je základem úspěchu provozovatele ubytovacího zařízení

Provozujete-li hotel, nebo třeba jen malý penzion, jistě je vaší prioritou spokojenost hostů. Jejich spokojenost však nezávisí jen na servisu, čistotě či výborné lokalitě. Pokud se u vás návštěvníci dobře nevyspí, je velmi pravděpodobné, že se znovu nevrátí. A to by byla škoda.

Kvalitní spánek nade vše

Na komfortu postele a prostředí, ve kterém budou vaši hosté uléhat ke spánku, záleží velká část vašeho úspěchu. Volbu postele, matrace, lůžkovin, ale i zatemňovacích závěsů neberte na lehkou váhu a rozhodně na tomto vybavení nešetřete. Dále berte v úvahu, v jakém prostředí se ubytování nachází. Jde-li o rušné místo u frekventované silnice, či dokonce u baru nebo diskotéky, snažte se dostupnými prostředky co nejvíce zamezit hluku.

Kvalitní postel je robustní a stabilní. Berte v úvahu, kolik lidí různých váhových kategorií se na ní vystřídá a také skutečnost, že ne každý se k ní bude chovat jako k vlastnímu kusu nábytku. Hotelová matrace má být pohodlná, komfortní, prodyšná a také musí vydržet neustálé střídání hostů. Při jejím výběru se zaměřte na matrace z PUR pěny, která je velice odolná, případně na několikazónové matrace. Pro dvojlůžka kupujte sady matrace 1+1. V neposlední řadě nepodceňte výběr lůžkovin a povlečení. Přikrývka by měla být úměrná klimatu, to znamená, že v zimě pod ní nesmí být zima a v létě horko, povlečení volte jemné a příjemné na dotek.

Nezapomeňte na okna

Neméně důležitým faktorem ovlivňujícím kvalitu spánku je tma. Pokoje vybavte kvalitními závěsy či žaluziemi, které i v letních dnech zamezí průniku brzkých ranních slunečních paprsků do pokoje, obzvláště je-li okno pokoje situováno na východ.

Úspěch hotelu, hostelu, penzionu či apartmánu závisí na mnoha faktorech a dobrý spánek hostů je jedním z nejdůležitějších. Pak se k vám hosté budou rádi vracet a díky pozitivním recenzím získáte i další nové zákazníky.