Zorganizujte si domácnost pomocí chytrých úložných řešení

Mít přehled o tom, kde co je, je v domácnosti základ. Někdy se nám ale nedaří mít vše pevně ve svých rukou, jelikož je předmětů příliš mnoho. Jak si pomoci? Máme tipy, které jsou levné a účinné.

Šatna jako ze žurnálu

To první, čemu se budeme věnovat, je šatna. Samozřejmostí by měl být ochranný obal na oděv, kde uschováte slavnostní oblečení nebo oděvy, které potřebujete mít ve skvělé kondici. Dostatek ramínek zde nesmí chybět. To podstatné ale probereme právě nyní. Jedná se o úložné boxy a košíky, které můžete snadno použít pro třízení drobných kousků oděvů. Své místo si tak naleznou hrubé ponožky, které budete skladovat v páru. Potřeba bude vlastního boxu i pro tenké a následně nízké ponožky. Podobný systém třízení se hodí i pro spodní prádlo. Vždy tak máte vše ihned po ruce.

Díky za organizaci kuchyně

Jdeme se přesunout do místa, kde vznikají dobroty pro celou rodinu. V kuchyni bychom měli mít vše po ruce, hlavně ty nejdůležitější kuchyňské potřeby. Pomoci vám mohou například dózy od instantní kávy nebo skleněné organizéry s dřevěným víčkem. Do nich pohodlně ukryjete těstoviny, červenou čočku, chia semínka, cukr, mák, ale třeba také strouhanku. Vaše ingredience jsou krásně přehledné a chráněné před nenechavým škodlivým hmyzem. Za organizaci v prostoru kuchyně vám poděkuje celé osazenstvo vaší domácnosti. Konečně přehled v tom, kde co je.

Taková ta všehochuť

A nyní k tomu nejhoršímu, co je doma potřeba třídit. Nářadí zvládáme, jelikož má své logické třízení. Nejhorší je ale umístit přehledně takové ty drobnosti, které k sobě příliš nepatří. Stužky k ozdobení dárků, baterie, svítilny, nůžky, špejle, nebo třeba galanterii. Jak na to? Zkuste vše uložit do krabiček, které si popíšete. Budete tak přesně vědět, co bylo kam umístěno.

Třízení udělá radost nejen vám, ale také všem členům vaší domácnosti. Žádné hádky, všichni vědí, kam co patří.