Energeticky nenáročné profesionální záložní zdroje CyberPower Value Pro

Přední výrobce záložních napájecích řešení, společnost CyberPower, přišla v loňském roce se čtyřmi novými modely řady Value Pro. Tyto profesionální zdroje nepřerušovaného napájení (UPS) mohou být vhodným řešením jak pro domácnosti, tak pro malé firmy a kanceláře, kde je třeba zajistit bezpečný a plynulý chod takových zařízení, jako jsou počítače, menší servery, síťová úložiště nebo bezpečnostní systémy.

Value Pro zahrnuje modely s výkonem 700, 1000, 1200 a 1600 VA (360-960 W dle modelu) pro 4-8 spotřebičů, přičemž celá řada používá patentovanou technologii GreenPower UPS™, která je založena na využívání energie tepla produkovaného samotným přístrojem. Spotřebiče tak odebírají méně energie ze sítě, čímž snižují provozní náklady a jsou ekologické. Ale teď už k samotným parametrům přístrojů.

Základní parametry záložních zdrojů UPS Value Pro

Všechny UPS řady Value Pro jsou vybavené funkcí automatické regulace napětí (AVR), která reguluje kolísání napětí v elektrické síti. Tím je zajištěno rovnoměrné napájení připojených zařízení bez ohledu na stav sítě. Současně jsou vybavené zásuvkami s přepěťovou ochranou. Ty dokáží absorbovat přepěťové rázy, špičky způsobené bouřkou a podobně. Na výběr jsou standardní zásuvky FR, Schuko nebo IEC230. Mezi vyhledávané funkce patří také ochrana datové linky, která dokáže absorbovat příchozí přepětí, a tak zajišťuje ochranu připojených zařízení až do rychlosti 1 Gb/s, ať se jedná o telefon, VDSL modem, síťová zařízení či jednotlivý počítač. 

Klidnou kontinuitu běhu stanice během výpadku elektrické sítě lze zajistit generátorem. Ten umí stabilizovat napětí pro spolehlivý provoz. Samotný akumulátor UPS pak dokáže při poloviční zátěži napájet připojená zařízení 9 až 12 minut dle typu stanice, přičemž k jeho plnému dobití je třeba přibližně 8 hodin.

UPS řada Value Pro je dodávána v provedení „tower“ zaručující úsporu místa a líbivý design v černé barvě. Displej s ovládacími tlačítky je umístěn v horní části věže tak, aby byla obsluha UPS pohodlná.

PowerPanel
Program PowerPanel®. Zdroj: Cyber Power

Konektivita a komunikace

Na LCD displeji se zobrazují informace, jako je stav akumulátoru, napájení, úroveň aktuální zátěže nebo upozornění na poruchu. Ovládání UPS je díky tomu jednoduché, uživatelsky přívětivé a intuitivní. Takto lze snadno spravovat celý systém. Další možností ovládání je využití softwaru PowerPanel®, který společnost CyberPower poskytuje zdarma. Pomocí tohoto programu lze jednoduše monitorovat stav zařízení a upravovat jeho nastavení. Pro náročné uživatele se nabízí cloudové řešení PowerPanel® Cloud Solution, jehož pomocí lze UPS spravovat odkudkoliv, a to jak z PC, tak z mobilních zařízení. Zkušební verzi tohoto řešení pro vzdálenou správu poskytuje společnost CyberPower bezplatně.

V případě neočekávaných událostí je UPS vybaven nastavitelným zvukovým alarmem, jehož smyslem je upozornění uživatele na přepnutí provozu na baterii, její vybití a další možné potíže v elektrické síti. Alarm je konfigurovatelný, a tak lze například zvuk při určitých upozorněních vypnout, aby neobtěžoval okolí hlukem.

Shrnutí klíčových vlastností UPS Value Pro:

 • Výběr ze čtyř modelů dle výkonnosti
 • Technologie GreenPower UPS™ pro úsporu energie
 • Automatická regulace napětí (AVR)
 • Zásuvka s přepěťovou ochranou
 • Připojení pomocí USB nebo sériového portu
 • Výběr zásuvek (FR, Schuko nebo IEC230)
 • Ochrana datové linky s přenosem až 1 Gb/s
 • Podpora napájení z generátoru
 • Přehledný a intuitivní LCD displej
 • Sotware PowerPanel® Personal zdarma
 • Cloudové řešení PowerPanel® Cloud Solution
 • Zvukový alarm s možností konfigurace

Kompletní specifikace všech uvedených profi modelů je k dispozici na https://www.cyberpower.com/eu/cs/product/series/value_pro.