Jak a kde sehnat použité autodíly

U starších vozů se z finančního hlediska nevyplatí nakupovat nové či dokonce originální autodíly, jejichž cena může mnohdy dosahovat hodnoty samotného vozu. V případě zahraničních značek je dokonce nové díly problematické sehnat. Řešení samozřejmě existuje.

Vrakoviště

Obvolejte autovrakoviště. Nezáleží na tom, z jakého koutu republiky jste. Většina autovrakovišť má v ceně dílu i jeho demontáž ze starého automobilu. Pokud s poptávkou neuspějete, nechte na sebe kontakt. Požadovaná součástka se dříve či později někde objeví. Navíc na ni budete mít ze zákona 12 měsíců záruku.

Online bazary a fóra

Internet je světem sám pro sebe. Brouzdejte po bazarech či fórech zaměřených na vaši značku. Můžete se podívat i na zahraniční portály. V případě nákupu součástky touto formou doporučujeme obezřetnost. V posledních letech se právě bazary staly semeništěm nejrůznějších podvodníků, kteří z vás chtějí vymámit peníze a nic nedodají. Plaťte raději na dobírku nebo při osobním převzetí.

Specializované e-shopy

Spousta obchodníků nabízí použité autodíly, ale třeba i pneumatiky nebo interiérové doplňky, na e-shopech. V takovém případě se jedná o klasický nákup s možností odstoupení od smlouvy do dvou týdnů. Nabídka je většinou pestrá a zahrnuje širokou škálu dílů od těch nejběžnějších až po specializované. Porouchala se vám převodovka u starého Fiata? Pak je vysoká šance, že ji použitou seženete právě tímto nejjednodušším způsobem a se zárukou.

Uspějete-li, dáte vašemu vozu další šanci. Mnohdy jde o vozidla, která dlouhá léta dobře slouží jako pracanti, druhá auta do rodiny, nebo třeba jako dopravní prostředky do práce. Typickým příkladem je Škoda Felicia či Octavia a Fabia první generace. V případě škodovek je nabídka dílů široká, poměrně horší je to se starými vozy dnes již neexistujících značek Rover, Daewoo a podobně.