Jak ovlivnit kvalitu nové fasády?

Důvodů pro renovaci fasády může být mnoho, ale nejčastějšími příčinami jsou praskliny či její vybledlost. Aby nová fasáda zůstala co nejdéle jako nová, je potřeba zvolit správnou technologii dle typu omítky a barvu.

Fasáda je vizitkou celého domu. Je to nepřehlédnutelný a zároveň velmi namáhaný prvek všech rodinných i panelových domů. Je neustále vystavena povětrnostním vlivům, které ji poškozují. Sluneční paprsky stojí za blednutím barvy, smog a prach povrch fasády špiní a déšť, vlhko a mráz narušují její strukturu. Proto je potřeba dříve či později nátěr obnovit.

Výběr nové fasády neuspěchejte

Životnost nové fasády lze samozřejmě ovlivnit, a to ještě před její samotnou aplikací. Aby byla barva co nejdéle hezká a čistá, je třeba volit odstín, který lépe odolá vlivům počasí. Sytě červená samozřejmě vybledne dříve než světle béžová, na bílé bude vidět špína dříve než na šedé. Nezapomínejte ale i na váš vkus a barvu nevolte jen čistě pragmaticky, někdy je nejlepší udělat kompromis.

Zabránit brzkému tvoření prasklin lze také již před aplikací fasády. Zvolte kvalitní typ nátěru a technologii nanášení barvy. Pokud vyhledáte firmu, která disponuje moderní airless technologií, jež k barvení nepotřebuje stlačený vzduch, uděláte velký krok k tomu, aby vaše fasáda byla dlouho jako nová. Tato technologie nevytváří na povrchu fasády bezvzduchové bubliny a navíc spotřebuje daleko méně barvy než standardní postupy. Ušetříte tak za barvu a oddálíte investici pro další renovaci.

Natřete to s profíkama

Přesně takové nátěry fasád v Brně provádí společnost Natřem.to. Poradí si s jakýmkoli typem povrchu i se špatně dostupnými místy. Při pracích na panelových domech nepoužívají lešení, ale plošinu a práce je tak hotova rychleji a levněji. Na všechny typy fasád pak poskytuje pětiletou záruku. Firma rovněž provádí nátěry fasád v Ostravě a v dalších velkých městech, takže ji můžete kontaktovat, ať už jste odkudkoliv.