Jak pohodlně upravovat audio soubory online

Práce s audio soubory vždy vyžadovala speciální software a také mnoho umění. To už však neplatí, protože s příchodem online nástrojů se staly tyto úkony jednoduchou a rychlou operací. Představíme vám nástroj, který vám pomůže jednoduše převádět různé audio soubory do oblíbeného formátu MP3, ale i naopak či úplně jinak. Dále se podíváme, jak na střih audio záznamů.

Jak změnit formát skladby na MP3 nebo naopak

Často se stane, že se dostanete ke skladbě či audio záznamu, který není ve formátu MP3. Může jít o soubory s koncovkou m4a, vaw, flac, ogg apod. Tyto soubory vám nemusí jít přehrát ve vašich oblíbených přehrávačích nebo prostě zabírají moc místa na disku.

Jednoduchým řešením ke konverzi audio souborů je online nástroj Audio Conveter od 123apps. Funguje na naprosto intuitivním principu. V prvním kroku nahrajete audio soubor přes modré tlačítko „Open files“ a ve druhém kroku zvolíte výsledný formát a jeho požadovanou kvalitu. Soubory nemusíte nutně nahrávat z vašeho disku, ale také z Dropboxu, Disku Google nebo přímo z URL adresy. Při převodu na MP3 doporučujeme nejvyšší kvalitu 320 kbps. Nakonec počkáte až se soubor uploadne, upraví a můžete si jej uložit.

AUDIO CONVERTER

konverze mp3

 

Střih MP3 písničky online

Tento nástroj od 123apps nejvíce využijete při střihu vlastních audio záznamů, ale samozřejmě se dá použít i k úpravě hudebních skladeb. Stejně jako v předchozím případě soubor nahrajete buď z disku, Dropboxu, Disku Google nebo z URL, počkáte až se načte, a pak můžete zvukovou stopu jednoduše střihat kurzorem. Výhodou je, že si záznam můžete i pustit. Výsledek tak bude podle vašich představ.

AUDIO CUTTER

střih mp3