Jak se obléknout na večírek? Šaty, které zaujmou!

Jestliže se chcete blýsknou na večírku, bude to chtít do outfitu zařadit i stylové party šaty. Na trhu je jich nepřeberné množství. Na následujících řádcích vám tak poradíme, s kterými kousky to letos tzv. vyhrajete. Čtěte dále a nechte se inspirovat společně s námi!

Jaké modely dámských šatů na party budou letos v kurzu?

V letošní sezóně budou v módě party šaty s rozparkem. Na večírek si můžete vybrat i odvážnější rozparek. Vždy však při výběru party šatů zohledněte i typ vaší postavy. Máte-li štíhlé a dlouhé nohy, jsou pro vás šaty s výrazným rozparkem jako stvořené. Máte-li např. silnější stehna, můžete vsadit spíše menší rozparek a dát důraz naopak na ty partie, které chcete, aby byly vidět. S módou lze totiž i čarovat, jen je třeba znát ty správné triky. Letos budou in také dámské party šaty s průstřihy. Ty se nemusí objevit klasicky v dekoltu, ale mohou být umístěny např. na bocích, na břichu či v oblasti šíje. Jestliže jste romantické duše, můžete do svého outfitu na večer zvolit šaty s volánky. I tyto kousky se o letech vrací na scénu. Šaty by měly korespondovat s vaším vkusem a s povahou. Také móda o nás může prozradit víc a může nás charakterizovat. Na kvalitní a zároveň trendy modely výše zmíněných party šatů se mohou ženy a dívky podívat i na oblíbený internetový obchod PRM. Tady si vybere na večírek šaty i ta nejnáročnější z vás!

Jaký design mohou mít stylové šaty na večírek v roce 2024?

Teď se detailně zaměříme na trendy barvy pro rok 2024. V letošním roce si mohou ženy obléci na večírek dámské šaty v přírodních i v pastelových barvách. Mladší ročníky se mohou zaměřit i na neonové barvy nebo na šaty v tzv. tie-dye stylu. Tyto kousky jsou odvážné a v davu se s nimi rozhodně jen tak neztratíte a nezapadnete. Dámy si mohou na party vybírat i šaty se zlatými a se stříbrnými detaily. Tyto lesklé prvky pak snadno sladí i se svými blyštivými šperky, jako jsou hodinky, náušnice, prsteny a náramky. Na večírku zazáříte také s šaty se vzory a s motivy. In budou pro letošek ty abstraktní a zvířecí. Na ty je však třeba mít už trochu více odvahy. K party šatům se zvířecími motivy vybírejte nejlépe už jen jednobarevné módní doplňky. Také na večírky platí módní pravidlo, které říká, že méně je mnohdy více. Příliš vzorů a motivů v jednom outfitu by mohlo působit zbytečně chaoticky a neuspořádaně. Tomu se tedy při sestavování večerního outfitu raději obloukem vyhněte.

Jak vybrat správně střih a velikost šatů na večírek?

Při výběru party šatů na večer se zaměřte také na jejich velikost a střih. Správně vybraná velikost a střih šatů zaručí, že se v nich budete cítit pohodlně a bude z vás vyzařovat pozitivní energie. Budete-li si kupovat party šaty na e-shopu, vezměte si k tomu na pomoc u klasický krejčovský metr. Díky němu pak pečlivě změřte obvod vašeho hrudníku, pasu a boků. Naměřené údaje nezapomeňte porovnat i s velikostní tabulkou vybrané módní značky. Různí světoví výrobci mají totiž nuance v číslování. Střih šatů na večírek pak vybírejte vždy s ohledem na typ vaší postavy. Ženy s útlou postavou ocení dámské party šaty v slim fit provedení. Dámy s kypřejšími tvary uvítají také šaty na večírek v regular fit nebo v relaxed fit provedení.