Nepodceňujte pravidelný servis oken a stínicí techniky

Pravidelný servis plastových oken nebo dřevěných eurooken by měl být pro každého majitele samozřejmostí. Některé úkoly lze zvládnout svépomocí, u jiných se raději obraťte na odborníky.

Servis oken svépomocí

Běžná údržba oken a žaluzií je jednoduchá a zvládne ji v podstatě každý. Týká se především udržování jejich čistoty. V rámci úklidu kontrolujte stav těsnění, klik a udržujte je v čistotě. Zanedbaný úklid přispívá k jejich dřívějšímu opotřebení. Dle potřeby také můžete promazávat panty, kliky a další kovové části oken.

Odborný servis oken

Trápí-li vás problémy, se kterými si sami neporadíte, nezbývá nic jiného, než si objednat servis u odborníků. Většinou se jedná o seřízení oken nebo dveří, výměnu těsnění, výměnu klik nebo kování či opravu skřípajících součástí. Nepříjemnosti ale také způsobuje utržený řetízek nebo lanko žaluzií či zaseknutá klika. Vítané není ani profukování oken. To vše dokáže pohodlně a jednoduše vyřešit profi servis oken Ostrava.

Sledovat stav oken a jejich komponentů se ale vyplatí z hlediska jejich životnosti především preventivně. Promazávání pohyblivých částí kování a zámků prodlužuje dobu, po kterou budou okna fungovat tak, jak mají. To samé již zmiňované čistění. Pokud si pozvete technika na standardní servis, máte jistotu, že zkontroluje vše potřebné, seřídí okenní křídla, impregnuje těsnění silikonovým olejem, dotáhne všechny kliky a nastaví přítlaky u všech bodů kování pro zajištění maximální účinnosti.

Díky těmto jednoduchým činnostem se výrazně prodlouží životnost oken, která jsou sama o sobě velice drahou položkou.


Náš tip: Vyzkoušejte Ostrava – servis oken.


Stínicí technika a sítě proti hmyzu

Stejnou péči potřebují i doplňky k oknům. Typicky se jedná o žaluzie a moskytiéry. Se žaluziemi je třeba šetrné zacházení. Někdy se ale mohou zaseknou a je potřeba problém vyřešit. Komponenty k řemínku můžete opravit sami, ale někdy dojde k jejich poškození a v takovém případě je už nutná odborná pomoc.

Sítě proti hmyzu potřebují také pravidelnou údržbu a čistění. Pokud je to možné, na zimu je uklízejte. Jednoduché stínící technologie si zvládnete namontovat sami, jen dávejte pozor na správné vyměření otvorů. Složitější moskytiéry do oken, jako například otevírací dveře na balkon, instaluje odborník.