Jak vložit mapu do vlastních stránek

Oba nejznámější mapové portály Google Maps i Mapy.cz umožňují svým uživatelům jednoduché vložení mapy do vlastních stránek pomocí html kódu. Vložení mapy je v obou případech jednoduché a zabere jen pár minut.

Kdy se vložení mapy do vlastních stránek hodí

Máte e-shop a zároveň kamennou prodejnu? Pak je vedle kontaktní adresy vložení mapy nezbytné. Uživatel se jednoduše a rychle dozví, kde vás najde. Stejně tak pořádáte-li akci, je vložení mapky užitečnou pomůckou pro potenciální návštěvníky. Dále se může vložená mapka hodit v případě, že píšete článek o nějakém konkrétním místě.

Vložení mapy z Google Maps

 1. Na stránce www.google.com/maps zadejte do vyhledávacího pole vybrané místo. Zvolte typ požadované mapy – terén, satelitní a podobně.
 2. Nalevo od zadaného dotazu rozklikněte menu „Nabídka“.
 3. Vyberte „Sdílet nebo vložit mapu“.
 4. Objeví se okno, kde je možné zvolit „Odeslání odkazu“ nebo „Vožení mapy“. Vyberte druhou možnost.
 5. Následně se objeví html kód pro vložení mapy s jejím náhledem. Přitom můžete volit velikost mapy od malé až po velkou, případně lze zadat vlastní rozměry. Mapou je možné libovolně posouvat, dokud nedosáhnete výsledku, který potřebujete.
 6. Vygenerovaný html kód zkopírujte a vložte na požadované místo na vašem webu.

Výsledek vypadá takto:

V Google mapách můžete dokonce vkládat i trasy a máte-li API klíč, otevírají se vám dveře pro další možnosti, jako je například aktuální doprava.

Vložení mapy z Mapy.cz

 1. Na stránce mapy.cz zadejte do hledání vámi vybrané místo a vyberte typ mapy. Můžete vkládat satelitní, turistické atd. a poté klikněte na tlačítko „Nástroje“.
 2. Vyberte položku „Sdílet tuto mapu“.
 3. Objeví se okno, kde zvolte „Vložit mapu do vlastních stránek“.
 4. Vybírat můžete mezi různými rozměry mapy včetně vlastní volby. Mapou můžete libovolně posouvat, dokud nedosáhnete výsledku, který se vám líbí.
 5. Vygenerovaný html kód zkopírujte a vložte na požadované místo na vašem webu.

Výsledek vypadá takto:

V případě, že používáte WordPress, pro vložení mapy musíte přepnout z Editoru do HTML režimu.