Vyrobte si magnetický držák na klíče levitující ve vzduchu

Máte doma nebo v práci několik svazků klíčů? Kam s nimi? Buď vkládat do krabičky, skříňky nebo na věšák. Ale jde to i jinak. Vyrobte si magnetický držák na klíče, který jednoduše zabudujete třeba na spodní stranu police. Postup je jednoduchý, čtěte dál.

Díky magnetické síle, kterou mají neodymové magnety a magnetické kotouče můžete jednotlivé klíče i celé svazky klíčů zavěsit jen tak, do vzduchu. Bude to vypadat, že levitují. Stačí, když na spodní stranu stolu, polici skříně nebo třeba regál nalepíte několik silných neodymových magnetů.

Klíče budou na magnetu dobře držet a budete je mít hned po ruce.

Pro magnetický držák na klíče potřebujete:

  • 10 nebo více kotoučových neodymových magnetů, záleží, kolik svazků klíčů si přejete k držáku klíčů přicvaknout. Na výrobu magnetického držáku se hodí malé kotoučové magnety – neodymy KT-18-03-N s průměrem 18 mm a výškou 3 mm, které pak přilepíte lepidlem.
  • Anebo místo standardních neodymových magnetů použijte speciální samolepicí magnety KT-18-02-3M. K nim už žádné lepidlo nepotřebujete.
  • Univerzální lepidlo UHU MAX REPAIR – to jen v případě, když nepoužijete magnety samolepicí. Všechny magnety i lepidlo seženete na e-shopu Unimagnet.cz
  • Pravítko, tužku.
magnety
Foto: Unimagnet.cz

Jak vytvořit magnetický držák klíčů

Nejdříve plochu, kam budete magnety lepit, zespodu stolu, regálu, police, očistěte hadrem a odmastěte lihem nebo jiným přípravkem, ať lepidlo dobře drží.

Následně naměřte rozestupy mezi místy, kam magnety nalepíte, podle toho, kolik svazků klíčů budete chtít přicvaknout. Místa umístění magnetů si vyznačte tužkou.

Potom už jen přilepte magnety. Používáte-li samolepicí magnety s lepicí vrstvou 3M, stačí, když sejmete ochrannou vrstvu a magnet přilepíte. Je ale důležité na chvíli magnet na podklad pořádně přitlačit, aby lepicí vrstva k podkladu dobře přilnula.

Jestliže máte běžné neodymové magnety bez samolepicí vrstvy, nalepte je na podklad univerzálním lepidlem UHU MAX REPAIR. Postupujte podle návodu u lepidle, nechte pak dobře zaschnout.

A je to! Magnetický držák na klíče je hotový. Nakonec stačí k držáku přicvaknout svazky klíčů.

Tip: Podívejte se také, k čemu využít silné neodymové úchyty – jako držák nářadí, mobilu i piv.