Jak vybírat řemínek pro chytré hodinky

Chcete si na vaše chytré hodinky pořídit nový řemínek a nevíte, jak jej správně vybrat? Nevadí, poradíme vám. Nejde o nic složitého. Ať už váš původní řemínek dosloužil nebo toužíte po jedinečném designovém kousku, postup je stejný.

Pokud chcete originální řemínek pro chytré hodinky, pak je jeho výběr snadný. Jednoduše jej zakoupíte jako příslušenství k modelu, který nosíte na ruce.

V případě neoriginálního příslušenství musíte před nákupem dát pozor na několik parametrů, ale na druhou stranu můžete vybírat ze široké škály typů různých barev či materiálů. V neposlední řadě také ušetříte.

Většina řemínků je kompatibilních s mnoha modely

Většina řemínků bývá kompatibilní s různými značkami. V popisu náramku pak zpravidla naleznete seznam, s jakými přístroji jej lze použít. Pokud vaše chytré hodinky v seznamu nejsou, nemusí to znamenat, že pro ně nelze náramek použít. Rozhodující je totiž rozteč nožek (obvykle 18, 20, 22 nebo 24 mm), která je důležitým parametrem. Tu si jednoduše změříte v místě, kde je řemínek uchycen k ciferníku. Takto lze vybírat náramky pro Samsung, Honor, Huawei či Xiaomi. Pozor však u modelů Huawei Watch Fit a Xiaomi Mi Watch Lite, pro které musíte zakoupit unikátní řemínky určené přímo pro tyto modely.

Řemínky pro Apple Watch

Výše uvedený postup ale neplatí pro Apple Watch náramek, který má vlastní systém uchycení s konektory o velikostech 38/40/41mm a 42/44/45/49mm. Pro tyto chytré hodinky musíte vybírat náramky určené pouze pro Apple Watch. Jestliže nevíte, jakou velikost hodinek máte, najdete ji na zadní straně ciferníku (například 42 mm).

Další unikáty

Další specifikum se týká některých hodinek od firmy Garmin. Ty mají úchyty na pásky obvykle o 1 mm větší než ostatní výrobci, proto se před nákupem ujistěte, že náramek bude kompatibilní, ideálně vybírejte z řemínků určených přímo pro Garmin.

Obdobně je tomu s náramky pro Mi Band, kdy musíte vybírat řemínky kompatibilní dokonce dle typu hodinek – Mi Band 2, Mi Band 3 a 4 (jsou rozměrové shodné), Mi Band 5 a 6 (také rozměrově shodné).

Posledním unikátem jsou hodinky Amazfit T-Rex, které mají jedinečný systém zapínání, a tak k nim potřebujete i specifický náramek.