Jak vytvořit složky v iPhonu

Používáte iPhone a máte na ploše tolik aplikací, že v nich ztrácíte přehled? Není nic snazšího, než si je uspořádat do složek, které vám ušetří čas i námahu při hledání té či oné appky. Sdružení ikon aplikací do složek je velmi jednoduché, nezabere vám to skoro žádný čas a hlavně je to efektivní způsob využívání vašeho smartphonu.

Jak vytvořit složku v iPhonu?

K tomu, abyste mohli vytvořit složku, potřebujete minimálně dvě aplikace. Poté lehce klepněte na některou z vybraných ikon a chvilku ji podržte a zvolte „upravit plochu“. Ikony se začnou mírně pohybovat a v jejich horním rohu se objeví křížek pro vymazání (obrázek 1). Pro vytvoření složky je potřeba poskakující ikonu prstem přetáhnout na ikonu jinou (obrázek 2). Jakmile toto uděláte, aplikace se spojí do složky a iPhone sám navrhne její název, který můžete samozřejmě okamžitě změnit (obrázek 3). Takto můžete do jedné složky umístit tolik aplikací, kolik potřebujete.

Složku můžete zrušit podobným postupem, a to tak, že všechny ikony znovu přesunete prstem na plochu iPhonu nebo do jiné složky. Jakmile složku vyprázdníte, sama z plochy telefonu zmizí.

Chcete-li již vytvořenou složku přejmenovat, lehce na ni klepněte, dokud se nezačne mírně pohybovat stejně jako ostatní ikony, jen s tím rozdílem, že u ní není křížek pro její vymazání. V tomto pohupujícím se stavu složku klepnutím otevřete a zde již můžete snadno změnit její název (obrázek 3).

Vždy, když složku vytvoříte nebo přejmenujete, klepnutím na tlačítko „domů“ změnu uložíte.

iphone plochy

Tento postup je s ohledem na různé verze iOS obecným vodítkem, jak vytvářet složky. Například zajímáte-li se o starší repasované iPhony, kde již nelze instalovat nejnovější verzi operačního systému, může být proces mírně odlišný.

Tipy na složky v iPhonu

  • předpověď počasí, meteoradar nebo třeba aplikaci Windy si uložte do složky „Počasí
  • všechny aplikace týkající se muziky uspořádejte do složky „Hudba
  • mapy, navigace nebo aplikaci Google Earth mějte ve složce „Mapy“ nebo „Navigace
  • zrcadlo, diktafon, kompas, metr, QR reader a podobné appky se hodí do složky „Nástroje
  • podobně můžete mít vytvořené složky „Sociální sítě„, „Hry„, „Produktivita„, „Nákupy„, „Slovníky“ a mnoho dalších dle vašich potřeb a vaší fantazie