Jak vytvořit složky v iPhonu

Používáte iPhone a máte na ploše tolik aplikací, že v nich ztrácíte přehled? Není nic snazšího, než si je uspořádat do složek, které vám ušetří čas i námahu při hledání té či oné appky. Sdružení ikon aplikací do složek je velmi jednoduché, nezabere vám to skoro žádný čas a hlavně je to efektivní způsob využívání vašeho smartphonu.


Jak vytvořit složku v iPhonu?

K tomu, abyste mohli vytvořit složku, potřebujete minimálně dvě aplikace. Poté lehce klepněte na některou z vybraných ikon a chvilku ji podržte. Ikony se začnou mírně pohybovat a v jejich horním rohu se objeví křížek pro vymazání (obrázek 1). V podstatě jde o podobný proces, kterým si ikony uspořádáváte na ploše. Pro vytvoření složky je potřeba poskakující ikonu prstem přetáhnout na ikonu jinou (obrázek 2). Jakmile toto uděláte, aplikace se spojí do složky a iPhone sám navrhne její název, který můžete samozřejmě okamžitě změnit (obrázek 3). Takto můžete do jedné složky umístit tolik aplikací, kolik potřebujete.

Složku můžete zrušit podobným postupem, a to tak, že všechny ikony znovu přesunete prstem na plochu iPhonu nebo do jiné složky. Jakmile složku vyprázdníte, sama z plochy telefonu zmizí.

Chcete-li již vytvořenou složku přejmenovat, lehce na ni klepněte, dokud se nezačne mírně pohybovat stejně jako ostatní ikony, jen s tím rozdílem, že u ní není křížek pro její vymazání. V tomto pohupujícím se stavu složku klepnutím otevřete a zde již můžete snadno změnit její název (obrázek 3).

Vždy, když složku vytvoříte nebo přejmenujete, klepnutím na tlačítko „domů“ změnu uložíte.

iphone plochy

Tipy na složky v iPhonu

  • předpověď počasí, meteoradar nebo třeba aplikaci Windy si uložte do složky „Počasí
  • všechny aplikace týkající se muziky uspořádejte do složky „Hudba
  • mapy, navigace nebo aplikaci Google Earth mějte ve složce „Mapy“ nebo „Navigace
  • zrcadlo, diktafon, kompas, metr, QR reader a podobné appky se hodí do složky „Nástroje
  • podobně můžete mít vytvořené složky „Sociální sítě„, „Hry„, „Produktivita„, „Nákupy„, „Slovníky“ a mnoho dalších dle vašich potřeb a vaší fantazie