Jak zajistit co nejdelší životnost matrace

Jak dosáhnout toho, aby vaše matrace vydržela co nejdéle? To je otázka, kterou si při jejím nákupu klade mnoho zákazníků. Na následujících řádcích vám představíme, jak můžete ovlivnit její životnost hned po koupi.

Faktory snižující životnost matrace

Životnost matrace ovlivňuje to, jak se k ní chováte a jak s ní zacházíte. Už samotný převoz z obchodu může matraci skutečně přitížit. Po koupi ji nechte zabalenou, v případě, že je stočená, tak stočenou a z ochranného obalu ji vyjměte až doma, nejlépe v místnosti, kde bude sloužit. Pokud byla stočená, nechte ji tři dny na zemi srovnat a nespěte na ní.

Následně ji rovnoměrně zatěžujte. Matrace je určena pro spánek a ne jako odkládací prostor nebo pro dětské skákání.

Pokud chcete ochránit její povrch před zašpiněním, což je jeden z nejčastějších problémů, můžete si pořídit chránič matrace. Ten se připevňuje pomocí popruhů a lze jej snadno sundat a vyprat. Matrace sice mají obvykle potah, který lze stáhnout a vyprat, ale toto řešení je jednodušší a navíc takový flek od kávy na potahu matrace se jen tak snadno nevypere.

Krycí matrace není jen chránič

Ideálním řešením, jak matraci ochránit, je pořízení krycí matrace. Ta ji ochrání před znečištěním i před mechanickým poškozením. Zároveň jde o nejhygieničtější řešení.

Krycí matrace navíc zlepšuje polehové vlastnosti vašeho lůžka a je tedy vhodné ji zakoupit rovnou s novou matrací. Zákazníci nejčastěji volí kombinaci pružinové a vrchní matrace.