Jaké jsou nejžádanější polystyrenové stropní kazety?

Polystyrenové kazety jsou efektivním řešením pro zakrytí nejrůznějších vad na stropě. Typicky jde o praskliny nebo fleky. Jejich využití je všestranné, a tak si nacházejí uplatnění jak v domácnostech, tak v kancelářích. Jaké kazety na strop jsou aktuálně nejžádanější? Na to jsme se zeptali v české firmě Lotobox.

Nejlepší polystyrenové kazety na strop

Aktuálně jsou nejžádanější zpěněné polystyrenové kazety od anglické firmy Marbet Design v bezokrajovém či falcovém provedení s dekorem o rozměrech 500 x 500 x 10 mm. Mezi lištami je to zakončovací stropní lišta B1 z polystyrenu o rozměrech 32 x 32 mm. Oba tyto výrobky se dají kombinovat a lze použít i stejnou barvu.

Mezi barvami tradičně vévodí světlejší odstíny, po bílé a světle béžové zákazníci také často volí jemné zelené odstíny. Aktuálním trendem je pak banánová.

Barevné odstíny polystyrenových kazet lze kolorovat podle fantazie. Zákazníci většinou dávají přednost barvě shodné s výmalbou místnosti, ale najdou se i odvážnější kombinace.

Kolorace kazet probíhá až po výběru dané barvy. Ve firmě Lotobox barví i hrany a boky jednotlivých kusů, aby byl výsledný efekt bez viditelných předělů. Stejným způsobem se kolorují i lišty. Výsledkem je čistá kompaktní plocha.

Všechny barvy použité na stropní kazety jsou určeny do vnitřních obývacích prostor.

Další benefity stropních kazet

Polystyrenové kazety však nejsou jen jednoduchou možností, jak zakrýt nedostatky na stropě. Tato praktický vychytávka poslouží i jako základní zateplení a mezi její další vlastnosti patří zvuková izolace.

Za benefit lze považovat i jednoduchou montáž, která se provádí lepením přímo na starý podklad. Ten je potřeba někdy zbrousit, vše však záleží na konkrétním případě a přesný postup s vámi ve firmě Lotobox rádi zkonzultují. Stejně tak vám doporučí nejvhodnější lepidlo.