Jaké zvolit osvětlení pro sklad

Kvalitní osvětlení vnitřního skladu zaručuje bezpečné pracovní prostředí i lepší efektivitu práce. Nezáleží na tom, jak je tento prostor velký a kolik se v něm pohybuje zaměstnanců. Důležité je zajistit spolehlivé osvětlení, které zvládne být v provozu prakticky non-stop.

Proč volit LED osvětlení

V současné době jsou nejlepší volbou pro osvětlení skladů kvalitní LED svítidla. Mají řadu výhod, které ocení pracovníci i zaměstnavatelé. Jejich provoz je úsporný jednak z důvodu dlouhé životnosti, ale také kvůli nízké energetické náročnosti. Osvětlení LED nevydává teplo, tudíž neovlivňuje teplotu v hale či místnosti a současně zajišťuje perfektní rozprostření světla v prostoru. To je důležité jak pro orientaci pracovníků, tak například pro řidiče vysokozdvižných vozíků, které nepřekvapí žádný temný kout ani chodec kráčející mezi temnými regály.

Osvětlení LED ale není vhodným řešením jen do velkých provozů, kde se svítí prakticky non stop. Můžete jej využít v malém skladu, kam třeba vstupujete jen několikrát denně nebo týdně. Časté vypínání a zapínání mu totiž neškodí. Z toho plyne možnost instalace osvětlení s integrovaným senzorem pohybu.

Rovnoměrné LED osvětlení vytváří optimální pracovní prostředí

LED světla musí být ve skladu rozmístěna rovnoměrně tak, aby nevytvářela temnější a přesvětlená místa. Zraková pohoda pracovníků je stejně důležitá jako bezpečnost. Při návrhu osvětlení se proto raději poraďte s odborníky, pokud má hala nebo místnost možnost využití přirozeného světa z oken nebo světlíku, i tento fakt neopomíjejte, ale současně berte v úvahu noční provoz.

Myslete na skutečnost, že zaměstnanci budou ve skladu trávit minimálně 8 hodin denně pětkrát v týdnu. Kvalitně osvětlené pracoviště bez poblikávajících žárovek a bez nepřehledných tmavých zákoutí je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují spokojenost pracovníků. Tím se zvyšuje jejich efektivita, což je cílem každého zaměstnavatele.