Jaký je rozdíl mezi klasickou a kontinentální postelí

Kontinentální postele nejsou u nás tak rozšířené, a proto mnoho lidí při zařizování ložnice vůbec neřeší typ lůžka a rovnou vybírá mezi klasickými postelemi. Obě varianty mají své výhody. Každý má jiné preference, a právě proto by byla škoda se nezamyslet nad tím, zda by jiné lůžko, než je to klasické, nebylo tím pravým pro vás.

Co je to kontinentální postel

Kontinentální postel je na první pohled jiná. Je totiž vyšší než klasická. Právě konstrukce je tím, co obě lůžka rozlišuje. Hlavní prvek této postele se nazývá boxspring. Jde o obdobu spodní matrace s pružinami, která slouží jako nosný základ, přičemž si udržuje podobné ventilační schopnosti jako rošt. Teprve na tomto základě je položena hlavní matrace. Lůžko je tak vcelku vysoké, což může vyhovovat starším lidem nebo osobám s pohybovými problémy. Výhodou zůstává volba vrchní matrace a jako další plus musíme uvést fakt, že se kontinentální postel výborně udržuje.

Pří výběru dbejte na kvalitu materiálu, ze kterého je lůžko vyrobeno. Ideální je boxspring vyrobený z dřevotřískových desek a kvalitního masivu, který je odolný a vyznačuje se dlouhou životností, stejně tak jako jiný dřevěný nábytek.

Klasická postel

Klasická postel má oproti té kontinentální rošt, díky kterému lze nastavovat tvrdost dle libosti. Dvojlůžka mají zpravidla rošty dva, a tak si každý může postel vyladit dle preferencí. Klasické lůžko je nižší, což někomu vyhovuje, někomu naopak ne.

Rozhodujete-li se, jakou postel zvolit, určitě se dobře zamyslete nad všemi možnostmi či alternativami. Někomu může dokonce vyhovovat válenda s úložným prostorem. Nepodceňte ani výběr matrace, která hraje významnou roli pro pohybový aparát.

Zásadním faktorem při výběru pak zcela jistě bude rozdíl výšek obou zmíněných kusů nábytku, ale určitou roli mohou hrát i estetické preference. Říká se dvakrát měř, jednou řež, a tak postupujte i při zařizování vaší ložnice. Postel si kupujete na dlouhé roky a kvalitní spánek je základem pro váš spokojený život.