Karbonizace jako unikátní metoda čištění čalounění a koberců

Na čalouněný nábytek nesedáme sami, ačkoliv si to myslíme. Roztoči, plísně, bakterie a viry, všichni tito paraziti s námi sdílí stejné místo. Do určité míry to nemusí vadit, ale pokud se jejich koncentrace neustále zvyšuje, je to špatně. Důvodem bude špatná údržba.

Pozor na pravidelnost

Špatná údržba však nutně nemusí znamenat, že se o židli nebo sedací soupravu nestaráte. Na přemnožené mikroorganismy nestačí běžné vysávání ani klasický „domácí úklid“. Paraziti se pak množí a jejich zbytky a exkrementy se hromadí v čalounění. To vede ke vzniku nejrůznějších alergií nebo ke snížení imunity. Dlouhodobým důsledkem může být i astma nebo bronchitida.

Čalounění lze účinně čistit speciálními čistícími prostředky. To můžeme zkusit svépomocí nebo prostřednictvím specializované úklidové firmy, například Carpet Brothers – https://carpetbrothers.cz/cisteni-sedacek-liberec/. Odborné ošetření se u čalouněného nábytku doporučuje provádět alespoň jednou za rok.

Doporučujeme karbonizaci

Výše uvedená úklidová společnost provádí čištění pomocí unikátní čistící metody. Jedná se o karbonizaci s hypoalergenním účinkem, která čalounění nebo koberce zbaví až 98 % nečistot, a to díky hlubokému proniknutí do struktury povrchu. Výhodou této metody je provádění na sucho, díky čemuž lze nábytek nebo koberec využívat hned a například v kancelářích tak není nutné přerušovat práci na delší než nezbytnou dobu.

Dalším benefitem uvedené metody je šetrnost, protože se povrch nedostane do styku s žádnou chemií. Karbonizace tak prodlužuje životnost vláken koberců a čalounění, neboť nedochází k jejich poškozování tak, jako u mokrého čištění.

Syndrom nemocných budov

Tento název je spojován s kancelářským prostředím moderních open space prostorů, kde se sdružuje mnoho lidí, a paraziti tak mají prostor k množení. Pokud nedochází k pravidelnému kvalitnímu čištění, větrání a podobně, zaměstnanci jsou nemocnější, vznikají alergie a únavové syndromy. Tomu lze předcházet, pozvete-li si odborníky, třeba již zmíněné Carpet Brothers – https://carpetbrothers.cz/cisteni-sedacek-liberec/.