Jednoduchý návod k Vaší finanční pohodě

Ačkoliv platí pořekadlo, že v lásce nehrají peníze roli, je třeba vzít v úvahu, že tísnivá finanční situace zničila nejeden vztah. K rodinným a samozřejmě i vlastním financím je třeba přistupovat zodpovědně a důkladně rozmyslet jejich využití. Ukážeme vám, jak funguje finanční pohoda, jak vytvářet rezervu na rodinné výdaje i to, jak neplatit zbytečně tisíce korun.

Stačí jen odeslat Váš e-mail přes jednoduchý formulář na www.finpohoda.cz, a pak už jen budete postupovat podle návodu. Jako bonus dostanete e-book, kde je seznam 10 nejčastějších chyb, které děláte při spoření.

Zodpovědný přístup k penězům začíná plánem

Představte si dětskou stavebnici, která je složena z různých kostiček. Vždy potřebujete pevnou základnu a na ní postupně stavíte další kostky z nichž každá má jiný účel. Podobný přístup je důležitý při řízení vlastního nebo rodinného rozpočtu. Je třeba nastavit pravidla pro hospodaření s příjmem, kontrolovat pečlivě výdaje a začít pracovat s obnosem, který vás zajistí v budoucnu.

Je zřejmé, že abyste si mohli splnit sen o vlastním bydlení, novém luxusním bazénu, rodinném autě nebo o startu podnikání, potřebujete dostatečný finanční obnos. A co teprve hrozba budoucích velkých výdajů? Například rezerva na studium dětí nebo ta, která vám zajistí spokojený důchodový věk?

Hospodaření s penězi je malé umění, které je třeba se postupně učit. Program finanční pohody s finančním doktorem vám ukáže cestu a provede vás nejdůležitějšími kroky, které nesmíte v rodinném financování opomenout.

peníze
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plán finanční stability zahrnuje:

  • Stanovení rozpočtu a jednotlivých limitů výdajů.
  • Audit na straně povinných měsíčních plateb.
  • Spoření v krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu.
  • Ochranu před inflací.
  • Zvolení vhodných finančních produktů.
  • Plán investic aj.

Pár minut, velké bohatství

Z počátku stačí jen pár minut vašeho času a stanovení priorit. Program finanční pohody má důležité tipy a triky a ukáže vám, jak začít tvořit úspory, jak vybírat investice i to, kde platíte zbytečné tisíce korun navíc. Malý audit příjmů a výdajů je prvním krokem k odhalení skrytých rezerv.

Líbilo by se vám, odkládat si měsíčně tisíce korun jako rezervu? Jistě ano. A že je v současné době nemáte? To není pravdou. Při podrobném auditu odhalíte, kde jsou zbytečné výdaje vaší domácnosti i to, jak a kam směřovat toky peněz abyste nezůstávali na konci měsíce s neuhrazenými povinnými platbami nebo v situaci, kdy jste nic neušetřili.

Bludiště finančních produktů

Finanční trhy jsou složitou oblastí a není v silách jednotlivce, aby se dobře orientoval v nabídce bankovních a nebankovních produktů. Lidé pak často platí za něco, co jim přináší jen minimální efekt. Navíc je nutné přijmout fakt, že nejde o to, vybrat jeden finanční produkt, ale nastavit dokonalou souhru mezi finančními nástroji jak na příjmové, tak na výdajové straně. Zapojte se do programu finanční pohody a učiňte první krok na cestě k dobře řízeným osobním nebo rodinným financím.