Letiště Brno nabízí přímé lety do Londýna a do turisticky zajímavých destinací

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany zůstává tak trochu ve stínu toho pražského. Přesto z druhého největšího města Česka můžete odlétat do řady světových destinací, někdy i mnohem levněji.

Londýn, ale třeba i Egypt nebo Turecko bez přestupu

Letiště Brno je lákavé především pro obyvatele východní části republiky, kteří potřebují k cestě za prací nebo na dovolenou využít letecké dopravy. Odlétají a přistávají zde stroje známých společností Ryanair nebo Smartwings. Pravidelně se létá přímým spojem do Londýna a v sezóně do řady turisticky zajímavých destinací, jako jsou řecké ostrovy, Kanárské ostrovy, Turecko, Tunisko nebo Egypt. Výhodné je také parkování u letiště Brno, takže můžete k dopravě do moravské metropole využít vlastní vůz.

Brněnské letiště se nachází asi 7 kilometrů od města. Nechcete-li k dopravě využít vlastního vozu nebo taxi, z Brna se na letiště dostanete autobusovými linkami E76 nebo N89 (noční linka), které v pravidelných intervalech jezdí po trase od hlavního nádraží. Výborně je tak vyřešené napojení na železniční dopravu.

Samotné letiště disponuje obchody, restauracemi, kavárnami, bankomatem, veřejnou Wi-Fi sítí, odpočinkovou halou a pro návštěvníky Brna je u haly hned několik autopůjčoven.

Historie brněnského letiště

Samotné letiště vzniklo už v roce 1954, ale až roku 1989 získalo status mezinárodního civilního letiště. Aktuálně je majetkem soukromé společnosti a jeho páteřní linkou je přímé spojení s Londýnem, v létě jsou pak velmi frekventované lety do přímořských destinací. V rekordním roce 2019 odbavilo 546 633 cestujících, poté vlivem pandemie koronaviru zájem o lety celosvětově klesl. V roce 2020 to bylo jen 89 tisíc pasažérů, ale v současné době se opět očekává pozvolný nárůst zájmu o civilní leteckou dopravu.

Informace o letech naleznete na oficiálních stránkách letiště, možnosti parkování pak zjistíte na portálu Parklot, kde jsou aktuální informace o parkingu na všech blízkých letištích. Přejeme příjemný let.