Léto a vlastní bazén. Ideální kombinace během pandemie

Současná pandemie nového koronaviru pomalu ale jistě mění svět a s ním i společenské návyky. Mnoho lidí v obavách z nákazy letos nevyrazí na žádnou letní dovolenou, i kdyby to vládní opatření dovolily. Těžit z toho budou česká koupaliště a nepochybně také výrobci bazénů.

Léto na koupališti?

Milovníci letních radovánek zřejmě letos moc světových pláží nenavštíví. Zavedená protipandemická opatření se budou rozvolňovat velmi pomalu, jenže léto se blíží. Částečně dobrou informací je, že by mohly být otevřeny alespoň tuzemské bazény a koupaliště. Podle nejnovějších informací Ministerstva průmyslu a obchodu se tato zařízení mají otevřít 8. června 2020, ale zatím není jisté, zda budou moci všechny za přísných hygienických podmínek fungovat. Navíc představa opalování v roušce není moc lákavá.

bazén
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vlastní bazén místo dovolené

Vystaráno mají lidé, kteří mají na zahradě vlastní bazén. V rodinném kruhu není zapotřebí nosit roušku a obava z nákazy tak není na místě. Pokud nemáte vlastní bazén, ale uvažovali jste o něm, pak je nejvyšší čas na jeho objednávku. Do léta to ještě stihnete. Můžete tak peníze připravené pro zahraniční dovolenou investovat do jeho realizace.

Bazén na zahradě sice nenahradí vůně dálek, ale zajistí soukromí, bezpečí a především jde o investici na mnoho sezón. Využijete-li vhodné bazénové příslušenství, jako je například zastřešení, můžete se koupat od jara do podzimu, a to během jedné dovolené rozhodně nezvládnete.

Vybírat můžete z několika druhů bazénů. Nejčastějšími a nejžádanějšími typy jsou přelivové a skimmerové bazény. Při rekonstrukci starého bazénu se nádrže vyplášťují těžkou fólií. Všechny tyto typy mají jedno společné, a tím je dlouhá životnost. Velikost bazénu pak závisí na ploše, kterou disponujete. Většinou se vejdete do standardizovaných rozměrů, kterých prodejci nabízejí hned několik.