Maca peruánská: rostlina, která vám může pomoci s depresemi

Vypořádat se s depresemi nemusí být nic snadného. Někdy je zapotřebí pomoci třetí osoby, jinak se deprese nezbavíte. Hovořit o problémech rozhodně pomáhá. Antidepresiva mohou mít ale určité nežádoucí účinky. Než se rozhodnete je používat, můžete (po konzultaci s lékařem) zkusit vyřešit problém přírodní cestou. Jedním ze způsobů je prášek vyrobený z rostliny zvané maca peruánská.

Pro koho je rostlina určena?

Maca peruánská není dobrá jen na léčbu úzkosti. V současnosti ji považujeme za superpotravinu. Jejím pravidelným užíváním můžeme podpořit celkovou pohodu. Užívat ji tedy můžete i tehdy, když toužíte po lepším imunitním systému a odolnosti vůči stresovým situacím. Maca může dodat silnou dávku živin, jako jsou aminokyseliny (zejména ty esenciální, které si naše tělo neumí samo vyrobit). Taktéž obsahuje vápník, fosfor, hořčík a draslík. Kromě toho je zdrojem antioxidantů.

Jak se projevuje neléčený stres?

Deprese, stres a úzkosti občas pociťuje každý z nás. Pokud vás ale tyto pocity provádí každodenně, mohou se nepříznivě projevit na vašem zdraví. Mohou způsobit únavu, bolesti hlavy, svalové napětí, skřípání zubů, závratě, přejídání, sníženou sexuální touhu, hněv, nervozitu, potíže s kardiovaskulárním zdravím, nedostatek energie, snížené imunitní funkce, nespavost. A to je poměrně dlouhý výčet, nemyslíte?

Jak maca snižuje úzkost?

Maca obsahuje různé typy živin. Mezi nimi také takové, které pomáhají tělu vyrovnávat hormony. To je důležité k uvolněnému a klidnému postoji a ke snížené hladině stresu. Navíc má maca adaptogenní účinky, což znamená, že zvyšuje celkovou životní energii těch, kdo ji konzumují. Další z pozitivních účinků, které mohou pomoci vyrovnat se se stresem a depresemi, je to, že umí zvyšovat energetickou hladinu člověka. Malé množství energie a únava jsou jedním z negativních dopadů působení dlouhodobého stresu.