Mikroslužby jako sázka na jistotu v nejisté době

V éře koronavirové pandemie, kdy se každým dnem mění vyhlídky na budoucí vývoj i omezení, která ovlivňují naše životy, je každá ušetřená koruna dobrá. Existuje totiž jen málo odvětví, která by současný vývoj nezasáhl. A tím je i online prostředí.

Přesun do online světa

Kamenné prodejny pociťují pokles tržeb a narychlo vytvářejí nebo vylepšují e-shopy. Mnohdy ale chybí potřebné finance. Všichni víme nebo alespoň tušíme, kolik tvorba nebo úprava e-shopu stojí. Ještě hůře jsou na tom provozovatelé restaurací. Pro ty je nyní záchranným kruhem rozvoz jídla. V tomto případě je ale potřeba vytvořit online objednávkový systém, protože ne každý si chce zajišťovat dovoz jídla telefonicky. Existenčně jsou ohroženi také pořadatelé kulturních akcí, přednášek nebo kurzů. Pro ně se rovněž stává jedinou možností online svět. A tak bychom mohli pokračovat.

Řešení? Mikrojoby

V nejisté době si ale nemůže každý dovolit vysoké náklady pro přesun do online prostředí, jenže vlastními silami tento krok zvládnou jen velké řetězce. Ostatním zbývá buď riskovat investici, která se nemusí vrátit, nebo se prostřednictvím portálu poskytujícího levné mikroslužby obrátit na specialistu, který se s vámi pustí do řešení nastalé situace.

Mikroslužby jsou zpravidla činnosti, které jednotliví prodejci nabízí prostřednictvím internetového portálu. Většinou se jedná o služby v oblasti IT, online marketingu nebo grafiky. Chcete-li se s vašimi stránkami umisťovat na vyšších pozicích internetového vyhledávání, hledejte služby v oblasti „marketing„. Máte-li zájem o lepší logo, zabrouzdejte mezi prodejce nabízející grafiku. S e-shopem vám pomohou v sekci „IT-programování“.

Proč jsou mikroslužby výhodné?

Výhodou portálů nabízejících mikroslužby je, že jsou registrovaní prodejci ověřeni a hodnoceni ostatními uživateli. Cenu víte vždy předem a nemusíte se bát skrytých poplatků, stejně tak předem znáte datum dodání. Pohodlně proto můžete plánovat a zároveň není důvod se strachovat o výsledek. Aktuálně mikroslužby s nejmenší provizí nabízí portál Mikrojoby.cz, což je potěšující jak pro kupující, tak pro prodejce.