Plechová garáž jako alternativa klasické zděné garáže

Ne každý má možnost postavit si vlastní plnohodnotnou garáž na vlastním pozemku. Důvodem může být málo místa či nedostatek financí. Zajímavou alternativou je montáž plechové garáže, která je jednoduchá, levnější než stavba klasické garáže a lze ji umístit kamkoliv. Navíc instalace s maximální velikostí do 25 m2 nevyžaduje stavební povolení, ale jen územní rozhodnutí, což velice urychlí celý proces.

Současné plechové garáže již nejsou jen obyčejné plechové boudy, které se třesou při každém poryvu větru. Moderní konstrukce jsou odolné povětrnostním vlivům a automobil či uskladněný materiál bez problémů ochrání. Vybírat můžete z několika typů konstrukce, jedná se o:

  • garáže s bočním spádem,
  • garáže se zadním spádem,
  • garáže se sedlovou střechou,
  • nebo exkluzivní garáže.

Montáž plechové garáže

Před montáží garáže nejprve připravte terén, který by měl být nejlépe betonový s přesahem přibližně 15 cm, případně stačí betonové patky nebo pásy. Povrch by měl být rovný, aby mohlo dojít k bezpečnému ukotvení konstrukce. Následná montáž garáže není nic obtížného, většina zákazníků zvládne instalaci svépomocí, ale samozřejmě je možná i objednávka montáže.

Využití plechové garáže je všestranné

Naprostá většina plechových garáží je využívána k parkování osobních automobilů či motocyklů. Najdou se ale i zájemci, kteří ji využívají k uskladnění nářadí. Pro větší komfort lze objednat automaticky otevíratelná vrata a vybírat lze také z různých barevných provedení.

Pravděpodobně vás napadne, jak ochrání plechová garáž vůz v zimě. Samozřejmě nebudete nastupovat do vyhřátého automobilu, pokud ale není třesknutý mráz, vyhnete se nepříjemnému škrábání skla či zamrzlým zámkům.

Výhodou je také větší bezpečí zaparkovaného automobilu. Potenciální zloděj by musel překonávat o jeden zámek navíc. Dveře lze zabezpečit i alarmem nebo jiným ochranným mechanismem.