Nakopněte své podnikání s virtuálním sídlem v Praze

Podnikání není žádný med, obzvláště v dnešní době. Pokud si přejete minimalizovat náklady a navýšit zisk, pronájem virtuálního sídla je tím nejoptimálnějším řešením. Získáte tak exkluzivní adresu sídla firmy, což se například hodí, podnikáte-li z domova, a zároveň se vám otevře možnost používat reprezentativní prostory ke schůzkám či jednáním.

Výhody virtuálního sídla tak nejsou pouze ekonomické, uleví se vám od administrativy a zároveň si uchováte soukromí při podnikání z domova a také v případě, že nemáte vlastní provozovnu ani kancelář. Většina poskytovatelů virtuálních sídel nabízí doplňkové služby, které si lze optimalizovat na přání.

Mezi nejčastější požadavky podnikatelů patří přeposílání pošty, dále je to pronájem prostoru ke schůzkám, pohovorům a obchodním jednáním. Většina provozovatelů virtuálních sídel nabízí i občerstvení pro hosty, tisk a dokonce vedení účetnictví. Internetové připojení na místě je samozřejmostí.

Virtuální sídlo v Praze

Největší zájem je samozřejmě o virtuální sídlo OSVČ Praha. Osoby samostatně výdělečně činné zpravidla nemají vlastní provozovnu nebo kancelář a Praha poskytuje exkluzivní adresu pro každého podnikatele. Sídlo OSVČ Praha samozřejmě něco stojí, ale nelekejte se, vaše peněženka to ani nepozná, protože i za ty nejlepší adresy můžete zaplatit pouhých 129 korun za měsíc. Ani s příplatkovými službami ale neutratíte majlant. Naopak, sídlo v Praze vzbuzuje v klientech důvěru.

Virtuální sídlo tak využívají nejen podnikatelé preferující home office, ale také  živnostníci, kteří pracují převážně v terénu a kancelář nebo provozovna pro ně nemá smysl. Dané místo pak využívají jako prostředek ke komunikaci se zákazníky.

Co říká zákon

§ 429 občanského zákoníku říká, že sídlo společnosti je adresa zapsaná ve veřejném rejstříku. Pojem virtuální sídlo (nebo také virtuální kancelář) je tak službou, při níž poskytovatel pronajímá adresu právnické osobě za účelem jejího zápisu do obchodního rejstříku jakožto sídlo této právnické osoby.