Nastartujte svoji imunitu

Klíčem k pevnému zdraví je správně fungující imunitní systém. Co to vlastně je a jak ho účinně podpořit?

Co je to imunitní systém

Pod pojmem imunita se obecně rozumí schopnost organismu rozpoznat potenciálně škodlivé vlivy a bránit se jejich působení. Buňkami imunitního systému jsou různé typy bílých krvinek.

Jak náš vlastní imunitní systém (ne)funguje, to většina z nás pociťuje především v období, kdy se koncem roku ochladí. Právě tehdy na nás útočí četné chřipky, záněty dýchacích cest a další choroby. Jestliže patříte k těm, kterých se, s trochou nadsázky řečeno, neustále chytá každá rýmička, možná právě vaše imunita nefunguje tak, jak by měla.

Čím si nevědomky sami ničíme imunitu

Imunitu je potřeba adekvátním způsobem podpořit. Základem je zdravá a dostatečně pestrá strava. Přestože ovšem ve stravě přijímáme všechny potřebné látky, zdaleka to pro správný chod naší imunity nemusí stačit.

Moderní životní styl s sebou také přináší velké množství stresu, což často nemáme šanci nikterak sami ovlivnit. Stres se přitom výrazně podílí na úbytku vitamínu B, zinku, magnezia a dalších látek v našem organismu. Proto je vhodné je doplnit jiným způsobem. Pomoci nám v tom mohou doplňky stravy.

graviola plus
Doplněk stravy Graviola plus. Zdroj: Gigalekarna.cz

Jak nám mohou pomoci doplňky stravy

Graviola je stálezelený keř či strom, jehož domovem je Jižní Amerika. Jeho plody mají vysokou nutriční hodnotu. Tato rostlina je známá především pro vysoký podíl vitamínu C a zinku. Ty přispívají ke snížení důsledků stresu, napomáhají odstranit únavu a vyčerpání a obnovují normální činnost imunitního systému. Díky tomu zajišťují lepší ochranu organismu před působením škodlivin.

Právě „céčko“ platí za jeden z nejzásadnějších vitamínů, které pomohou doslova nastartovat náš imunitní systém. Doplňovat by jej měli nejen ti, kteří jsou oslabení vlivem stresu, ale také například kuřáci.

Pro graviolu ale nemusíte až do Jižní Ameriky. Stačí navštívit Gigalékárnu a objednat si doplněk stravy Graviola plus, který je plný výše zmíněných vitamínů a minerálů.