Nejčastější chyby firemních webových stránek

Každá firma si uvědomuje, že potřeba vlastní webové prezentace je v současné době nutností. Většina společností webové stránky má. Ovšem ruku na srdce, odpovídají aktuálním standardům, tak aby byly  funkční na všech zařízeních, měly moderní vzhled a vydělávaly? U velké části těchto prezentací je odpověď ne.

Chyby při tvorbě firemního webu

Největší chybou je, když společnost postaví webové stránky, ale neaktualizuje a nemodernizuje je. Na internetu lze narazit na mnoho firemních webů vytvořených v internetovém pravěku. Takové stránky se špatně prohlíží a pro mobilní zařízení nejsou vůbec přizpůsobené.

Další častou chybou je, když firma bere webovou prezentaci jako povinnost, kterou je nutné rychle odbít. Web kompletně připraví firemní programátor například na základní šabloně WordPressu nebo pomocí stažené html šablony a je hotovo. Tvorba webových stránek je ale komplexní záležitost a doslova „odfláknutou“ práci potenciální klient pozná a raději se obrátí na firmu s kvalitní webovou vizitkou.

Třetí chybou je neopodstatněná obava z Wordpressu. Firmy mívají strach, že si web na WordPressu budou muset dělat samy nebo naopak budou muset zaplatit řešení, které si nemohou dovolit. Tak to ale nemusí být. Například společnost AJAS Corporation nabízí kompromis. Vytvoří vám kvalitní a cenově přijatelný web na WordPressu, který lze poměrně snadno dále upravovat a přizpůsobovat, přičemž jeho potenciální budoucí modifikace vyjdou levně, včetně redesignu.

Závěrečné doporučení

WordPress je platformou, která umožňuje vytvářet moderní a přehledné stránky odpovídající aktuálním trendům. Proto nemějte obavy z webu postaveného na tomto redakčním systému. Jde o otevřený systém, na kterém lze provozovat onepage weby, aplikace, magazíny i e-shopy. Tyto prezentace lze do budoucna stále rozšiřovat. U Wordpressu tak nemusíte mít obavu, že byste v budoucnu nenašli programátora, který by nevyřešil požadavek na další vývoj vaší webové prezentace.